YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

403 Eğitim Yuvamız ''Okulum Temiz'' Belgesi Aldı

403 Eğitim Yuvamız ''Okulum Temiz'' Belgesi Aldı

Milli Eğitim Bakanlığımız ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) arasında, 27 Temmuz 2020 tarihinde imzalanan iş birliği protokolü kapsamında, eğitim öğretim kurumlarında hijyen şartlarının geliştirilmesi, enfeksiyon önleme ve kontrol süreçlerinin tutarlı, geçerli, güvenilir ve tarafsız bir anlayışla sürdürülmesi amacıyla ''Okulum Temiz'' belgelendirme programı başlatıldı.

Başlatılan program kapsamında Okulum Temiz Programına ilimiz genelinde tüm okullarımız (468) başvuruda bulunarak, 403 okulumuzun başvurusu kabul edilip, belgeleri gönderilirken, 65 okulumuzun ise değerlendirmesi devam etmektedir.

En kısa sürede 65 okulumuzun da standartlara uygun hale getirilip belgelerini alacağını vurgulayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Yazıcı, Okulum Temiz programına okullarımızın gösterdiği azimli çalışmalardan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, tüm yönetici, öğretmen ve çalışanlarımızın öğrencilerimize uygun ve steril bir ortam sağlamak amacıyla özveriyle çalıştıklarını dile getirdi.

Okullarımızın göz aydınlığı öğrencilerimize hazır hale getirilmesinde emek veren ve gayret gösteren herkese teşekkür eden Müdürümüz, tüm çalışma arkadaşlarımıza kolaylıklar diledi.

06-10-2020

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.