YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

7 OKULUMUZA BEYAZ BAYRAK VERİLDİ

Beyaz Bayrak takdim törenine Vali Yardımcımız Sayın Gökhan İKİTEMUR ,İl Milli Eğitim Müdürümüz Saim Kuş ve Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Murat BAŞKAL  ve Milli Eğitim Şube Müdürümüz Ömer BAŞOL katılım göstermiştir.
7 OKULUMUZA BEYAZ BAYRAK VERİLDİ

Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı arasında yapılan protokol gereği; Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının 05/06/2015 tarih ve (2009/20) sayılı genelgeleri doğrultusunda başlatılmış olan Beyaz Bayrak Projesi kapsamında yeterli ve kaliteli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirerek toplum sağlığının korunması, geliştirilmesi ve yaşam kalitesinin yükseltilmesi amacıyla, çocuklarımızın eğitildiği okullarımızın temizlik ve hijyen açısından belirli kriterler esas alınarak Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı ile işbirliği içerisinde denetlenmesi, okul sağlığının iyileştirilmesi hususunda teşvik edilmesi, bu konuda gayret gösteren okullarımız  ‘’Beyaz Bayrak’’, Pirinç Levha, ve Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ‘’Beyaz Bayrak Sertifikası’’ ile ödüllendirme çalışmaları 21/04/2006 tarihinden itibaren devam etmektedir.

Bu amaçla anaokulları , ilköğretim okulları ve ortaöğretim kurumlarına yönelik hijyen kriterlerinin belirlendiği, Beyaz Bayrak Denetim Formu ile toplam 56 okulumuzun müracaatı değerlendirilmiş olup;

Bu okullarımızdan 2014-2015 eğitim öğretim yılında 7 (yedi) okulumuz , Beyaz Bayrak, Pirinç Levha ve Sertifika ile 2 yıllığına ödüllendirilmiştir

 Beyaz Bayrak takdim törenine Vali Yardımcımız Sayın Gökhan İKİTEMUR ,İl Milli Eğitim Müdürümüz Saim Kuş Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Murat BAŞKAL  ve Milli Eğitim Şube Müdürümüz Ömer BAŞOL katılım göstermiştir.

Ödüllerin verilmesinden önce proje hakkında bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş, "Beyaz Bayrak Projesi" ile yeterli ve kaliteli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirerek toplum sağlığının korunması, geliştirilmesi ve yaşam kalitesinin yükseltilmesinin hedeflendiğini söyledi. Kuş, "Çocuklarımızın eğitildiği, okullarımızın temizlik ve hijyen açısından belirli kriterler esas alınarak denetlenmesi ve bu konuda gayret gösteren okullarımızın beyaz bayrak, plaket ve beyaz bayrak sertifikası ile ödüllendirilmesi çalışmaları genelgenin yayımlandığı 2006 tarihten bu yana devam etmektedir." dedi.

Törende ödül almaya hak kazanan okul müdürlerine beyaz bayrak ve sertifikalarını veren Vali Yardımcımız Sayın Gökhan İKİTEMUR teşekkürlerini sundu.

BEYAZ BAYRAK KAZANAN OKULLAR

 

 

Sıra No

OKUL ADI

ADRESİ

1

Toki Mevlana Ortaokulu

Yozgat

2

Mevlüde Ahmet Doğanay Fen Lisesi

Sorgun

3

Şehit Erhan Ar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Yerköy

4

75.Yıl Dr. Müzeyyen Çok Değerli İlkokulu

Yozgat

5

Fatih Ortaokulu

Sorgun

6

Gedik Hasanlı Şehit Mustafa Önder İlkokulu/Ortaokulu

Sorgun

7

Kazankaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Aydıncık

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.