YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

9 Okulumuz eTwinning Okulu Olmaya Hak Kazandı

9 Okulumuz   eTwinning Okulu Olmaya Hak Kazandı

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü  olarak 2021 yılı eTwinning Projesi çalışmaları anlamında tam bir dönüm noktası olmuştur.

Daha önce yalnızca Fatma Temel Turhan BİLSEM okulumuzun hak kazandığı eTwinning Okulu unvanını bu yıl 9 okulumuz kazanmıştır. Ülkemizde ve Avrupa ağında artık 1 değil 9 okulumuz ile temsil ediliyoruz.

 Okullarımızın, yönetici, öğretmen ve öğrencileriyle bu sürece katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz.

1.       Kayapınar İstiklal Ortaokulu (Sarıkaya)

2.       Özcan Yıldırım İlkokulu (Sorgun)

3.       Yeşilyurt İlkokulu (Sorgun)

4.       Milli Egemenlik Ortaokulu (Sorgun)

5.       Şehit Erhan Ar MTAL (Yerköy)

6.       Fatma Temel Turhan Ortaokulu  (Merkez)

7.       Cumhuriyet Ortaokulu  (Merkez)

8.       Fatma Temel Turhan BİLSEM  (Merkez)

9.       Şehit Fuat Bahadır Buharalıoğlu Anadolu Lisesi (Merkez)

 

Milli Eğitim Bakanlığımız YEĞİTEK Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen eTwinning Projesi   ( http://meb.ai/eWIQ9u ) kapsamında eTwinning Okul Etiketleri açıklandı.

Temel olarak eTwinning çalışmaları yapılan bir okulda proje temelli öğrenme önemseniyor, uygulanıyordur. Bu okullarımızda ders işleyişlerinde yenilikçilik, kurum içinde ve dışında işbirliği ve paylaşılan liderlik unsurları göze çarpar. Bu okullar öğrencileri daha fazla dâhil eder ve okullarının, öğretmenlerinin, öğrencilerinin uluslararasılaşmasında fark oluştururlar.

eTwinning Okulu Unvanı kazanmış bir okul bahsi geçen konularda ? proje temelli öğrenme, işbirliği, yenilikçilik, paylaşılan liderlik, uluslararasılaşma - belirli bir standardı yakalamış ve Avrupa düzeyinde tanınmıştır.

eTwinning Okulları, tüm okulların eTwinning 'den nasıl faydalanabilecekleri ile ilgili harika örneklerdir. eTwinning değerlerini ve pedagojisini tanıtmada aktif rol oynarlar, yerel toplulukları için birer referans noktasıdırlar ve diğer okullar için bir model teşkil ederler.

( http://meb.ai/Jwr6rO )

 

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.