YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aday Öğretmenlerimize Hoş geldiniz Kahvaltısı

Yozgat’ta bulunan aday öğretmenlerimize İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hoş geldiniz kahvaltısı düzenlendi. Dün ise Sorgun ilçemizdeki aday öğretmenlerimize  kahvaltı organizasyonu düzenlenmişti.
Aday Öğretmenlerimize Hoş geldiniz Kahvaltısı

Yozgat’ta bulunan aday öğretmenlerimize İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak hoş geldiniz kahvaltısı düzenlendi. Dün ise Sorgun ilçemizdeki aday öğretmenlerimize  kahvaltı organizasyonu düzenlenmişti.

05-03-2016

Yozgat Öğretmen evinde bugünkü düzenlenen aday öğretmenlerimizi karşılama toplantısına Vali Yardımcımız Sayın Gökhan İKİTEMUR, İl Milli Eğitim Müdürümüz Saim KUŞ ,Maarif Müfettişleri Başkanı Muzaffer YAŞAR ve Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Fatih ERDOĞAN katıldı.

04-03-2016

 

Toplantıda konuşan Vali Yardımcımız Sayın Gökhan İKİTEMUR ‘’ değerli öğretmenlerimiz öğretmen olarak atanmak için belirli zor yollardan ve sınavlardan geçip KPSS sınavında yeterli puanı alıp mesleğe başlamaya hak kazandınız. Bu nedenle öncelikle hepinizi azminizden dolayı kutluyor ve aramıza hoş geldiniz diyorum.

04-03-2016

Mesleğinizin püf noktalarından bir tanesi öğrencilerinize karşı çok sabırlı olmanız gerekir. Kutsal bir mesleği yürüteceksiniz ve bu mesleğin önemini farkında olmanız gerektiği kanaatindeyim.

Bildiğiniz üzere Dünya yeni bir sanayi devrimine hazırlanıyor çağımız artık teknoloji çağı ve sizin yetiştirdiğimiz çocuklar ülkemizin gelecekte Dünya üzerinde yerini belirleyecek ve bu vatana hizmet edecekler.Ben tekrardan hoş geldiniz diyor eğitim öğretim hayatınızda başarılar diliyorum’’ dedi

Aday öğretmenlerimize ikram edilen kahvaltısı sonrası Konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Saim Kuş ‘’ değerli meslektaşlarım öncelikle hepinize hoş geldiniz diyor mesleğinizde başarılı bir eğitim öğretim hayatı diliyorum.

04-03-2016

Öğretmenlik eminim ki çok seveceğiniz bir meslek olacaktır. Milli Eğitim Bakanlığımızın getirdiği bu yeni uygulama sayesinde önceki dönemlerde atanan öğretmenlerimizin çektiği sıkıntıları çekmeyeceğinizi düşünüyorum. Burada öğrenmiş olduğunuz tecrübeler atandığınız okullardaki girdiğiniz derslerde size yol gösterecek ve rahat etmenizi sağlayacak. Öğrenciler üzerinde en büyük rol modellerden bir tanesi siz olacaksınız ve öğrencilerinize kurduğunuz cümleden tutun attığınız adıma kadar örnek olacağınızı düşünüyorum.

 04-03-2016

Yetiştirdiğiniz öğrenciler gelecekte karşınıza herhangi bir meslek sahibi olarak çıktığında bir öğretmen için bundan daha büyük bir gururun olmadığını düşünüyorum. Bu gururu hepinizin yaşaması dileğiyle tekrardan hoş geldiniz diyor eğitim öğretim hayatınızda başarılar diliyorum ‘’ dedi. 

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.