YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aile İçi İletişim Ve Kadına Yönelik Şiddete Karşı Farkındalık Seminerleri Yapıldı

Aile İçi İletişim Ve Kadına Yönelik Şiddete Karşı Farkındalık Seminerleri Yapıldı

Aile, bir toplumu ayakta tutan en önemli yapıdır. İnsan yaşamında doğumdan ölüme kadarki süreçte önemli bir işlev görür. Çocukların toplum içerisindeki konumlarını, kişilik özelliklerini, ruhsal gelişimlerini biçimlendirmede en önemli unsurdur. Aile olmak sağlıklı toplumların ortaya çıkmasına önayak olurken sağlıklı toplumların devamlılığı için de bu yapının korunması önem arz etmektedir.

 

Yozgat Rehberlik ve Araştırma Merkezi rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetleri bölüm başkanı Ertuğrul Özerdem; Toplumların ayakta durmasında önemli bir işlevi olan ailenin gelişiminde kadının rolü görmezden gelinemez. Günümüzde aile, aile içi iletişim, aile içerisinde kadının yeri ve konumu gibi kavramlar daha da önemli hale gelmiştir diyerek kadının toplumsal hayatımızdaki konumu, iş yaşamına katılımının artması, kadına ve kadının toplumdaki rolüne bakışa farklı bir perspektif sunduğunu ifade etmiştir.

 

Ertuğrul Özerdem, konunun önemi doğrultusunda Yozgat Rehberlik ve Araştırma Merkezi rehberlik ve psikolojik danışmanlık hizmetleri bölümünce toplum içerisinde ailenin önemi, değişen dünyada ve toplumda ailenin korunması yine bu değişen dünyada ve toplumda ailenin temel yapı taşı olan kadının rolü ve değeri üzerine velilere yönelik seminerler düzenlediğini söyledi.

 

14-16 Şubat 2024 tarihleri arasında Yozgat merkezde ki rehber öğretmeni/psikolojik danışmanı olmayan okulların velilerine yönelik "Aile İçi İletişim ve Kadına Yönelik Şiddete Karşı Farkındalık" seminerleri düzenlendi. Seminerlerde ele alınan temel başlıklar;

*Sağlıklı bir iletişim için dikkat edilmesi gereken noktalar,

*Ailede temel değerler

*Aile içi iletişimde dikkat edilmesi gerekenler

*Ailede kadının rolü, kadına yönelik şiddetin nedenleri

*Kadına yönelik şiddetin türleri

*Kadına yönelik şiddete alınması gereken önlemler ve başvurulabilecek kurumlar olarak belirlenmiştir.

Seminerlerimize katkı ve katılım sağlayan herkese teşekkür ederiz.

19-02-202419-02-202419-02-202419-02-2024

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.