YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''Aile Okul Projesi'' İlimizde Başladı

''Aile Okul Projesi'' İlimizde Başladı

Okulda öğrenilen ve edinilen bilgi, beceri ve davranışların, hem aile içinde hem de sosyal yaşam içerisinde sürdürülebilir olması, okul ortamında ve evde yapılanların tutarlı olmasına ve eşgüdüm sağlanmasına bağlıdır. Bu nedenle çocuklarımızın eğitiminde önemli yapı taşlarından biri olan ailelerin eğitimi son derece önem kazanmıştır. Ailenin ve devamında toplumun sağlığının korunmasına katkı sağlamak; aile içi ilişkiler, ev yönetimi ve çocukların davranış yönetimlerine rehberlik edilmesi vb. hedeflerle Bakanlığımız tarafından Aile Okulu Projesi başlatılmıştır.

Proje kapsamında İlimizden 7 öğretmenimiz Bakanlığımız tarafından eğitim almış, öğretmenlerimize ve velilerimize eğitimler vermektedir.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Yazıcı Halk Eğitim Merkezimizde velilerimize yönelik verilen kursu ziyaret ederek, süreçler ve eğitim içeriği hakkında bilgi aldı.

Toplumu oluşturan en önemli yapı taşının ve eğitimin başlangıç yerinin aile olduğunu vurgulayan Yazıcı, başlatılan projenin çok değerli olduğunu dile getirerek, velilerimizin yoğun katılımı ve eğitimlerden duydukları memnuniyeti görmenin mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, kurslara katkı ve katılım sağlayan herkese teşekkür etti.

İlimiz genelinde yapılacak olan eğitimlere velilerimizin katılımı için davet eden Yazıcı, eğitimlerin yıl boyunca devam edeceğini belirtti.

26-07-202226-07-202226-07-202226-07-202226-07-2022

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.