YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aile Okulu Projemiz Devam Ediyor

Aile Okulu Projemiz Devam Ediyor

Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından başlatılan 'Aile Okulu' projesi kapsamında İlimiz velilerine 8 ana başlıkta Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından verilen eğitimlerimiz sürüyor. Ailelerin, öğrenci gelişimine katkı sunacak mekanizmalarla ilgili bilgilendirildikleri proje kapsamında şu ana kadar 4 bin 920 velimize eğitim verildi.

Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğümüzün 'Aile Okulu' projesi kapsamında Osmanpaşa İlk ve Ortaokulu'nda çeşitli etkinlikler düzenlendi. İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Yazıcı ve Erciyes Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi öğretim görevlisi Hüseyin Aksoyak'ın da katıldığı etkinlikte, öğrenciler velileri ile resim, boyama ve boncuktan süs eşyaları yaptı. Hüseyin Aksoyak, beraberinde getirdiği bazı spor ve eğitim malzemelerini sporcu öğrencilere dağıttı, ardından da okul bahçesinde basketbol oynadı.

"AMAÇ, VELİLERİMİZİN KATKILARINI DAHA DA FAZLA ARTIRMAK"

 İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Yazıcı, projeyle çocukların sosyal, kültürel, ruhsal ve bedensel gelişimlerine velilerin katkılarını daha da fazla artırmaya yönelik olarak etkinlikler yapıldığını söyledi. Yazıcı şunları söyledi:

"Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından ülkemiz genelinde yürütülen aile okulu projesi kapsamında, Yozgat merkeze bağlı Osmanpaşa İlk ve Ortaokulu'ndayız. Projemizin amacı en önemli paydaşlarımız olan velilerimiz ile çocuklarımız arasındaki etkileşimi geliştirmek. Çocuklarımızın sosyal, kültürel, ruhsal ve bedensel gelişimlerine, velilerimizin katkılarını daha da fazla artırmak. Farkındalık oluşturmak ve onların aile ortamındaki iletişimlerinde ve onların gelişim süreçlerinde karşılaştıkları sorunların daha da aza indirerek eğitim ortamlarının bu bağlamda iyileştirilmesine dönük bir proje."

"4 BİN 920 VELİLERİMİZE 8 KATEGORİDE EĞİTİM VERİLDİ"

Projeye Yozgat'ta 630 öğretmenin dahil olduğunu ve 4 bin 920 veliye 8 kategoride eğitim verildiğini anlatan Yazıcı, şöyle devam etti:

"Bu programımıza Erciyes Üniversitesi öğretim görevlisi eski milli basketbolcumuz da dahil oldu. Aynı zamanda okulumuzda kız ve erkek olarak 2 tane basketbol takımımız var. Hedefimiz bu proje kapsamında ilimizdeki tüm verilerinizin bu eğitimden faydalanmalarını sağlamak. Burada da velilerimiz ile çocuklarımız çeşitli konularda etkileşim içerisinde bulunuyorlar ve ortaklaşa bazı tasarım ürünlerini gerçekleştiriyorlar. Bu değerli projeye katkı ve katılım sağlayan herkese teşekkür ederiz.''

17-12-202217-12-202217-12-202217-12-202217-12-202217-12-202217-12-2022

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.