YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Anneler Okulda Projesi Başlıyor

Anneler Okulda Projesi Başlıyor

Okul- veli işbirliğiyle anne çocuk iletişim düzeylerinin artırılması ile annelerimizin eğitim öğretim sürecinde daha aktif katılımını sağlamak amacıyla ilkokullar, anaokulları ve bünyesinde anasınıfı bulunan diğer okullarımızda ANNELER OKULDA PROJESİ başlıyor.

         Çocuklarımızın kişilik gelişimlerinde annelerin çok önemli bir yer tuttuğu yadsınamaz bir gerçektir. Çocuk ilk önce ailede temel karakteristik özelliklerini kazanır; okulda ise akranlarıyla olan iletişimi neticesinde gelişimini devam ettirir.  Çocuklarımızın gerek akademik gelişim gerek sosyal gelişimlerinin anneleriyle iletişim düzeyleri artıkça olumlu etkilendiği bilinmektedir. Anneler okulda projesi ile anne-çocuk iletişimin güçlendirilmesi amaçlanmaktadır.

         Proje kapsamında;

         Annemle Çektiğim Fotoğraflar, Annemle Benim Elim, Anne-Çocuk film Günleri, Annemle Hikaye Yazıyorum, Annemle Kitap Okuyorum, Annemle Kursa Gidiyorum, Annemle Büyüklerimi ziyaret Ediyorum, Annemle Şiir Yazıyorum, Annemle Mektup Yazıyorum, Annemle Yürüyorum faaliyet başlıklarında etkinlikler yapılacaktır.

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.