YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Aydıncık İlçemiz Eğitimi Konuşuldu

Aydıncık İlçemiz Eğitimi Konuşuldu

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf YAZICI başkanlığında 26.03.2018 tarihinde İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim müdür yardımcıları ve Merkez ilçe şube müdürlerinin katılımıyla İlimiz geneli eğitimi değerlendirme toplantısı Aydıncık ilçemizde yapıldı.

 

Toplantıda gündem maddelerinden; Müdürlüğümüz birim amirlerinin sunumları ve paylaşımları, bir önceki toplantıda alınan kararlarla ilgili çalışmaların değerlendirilmesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince son bir ay içerisinde yapılan çalışmaların sunumlarının slayt eşliğinde anlatılması , okuma yazma seferberliği çalışmaları , okul risk analizleri ve yapılan çalışmalar, veli sorun analizi ve yapılan çalışmalar, öğrencilerin öğrenme sitillerinin tespiti ve yapılan çalışmalar,sosyal, kültürel ve sportif etkinlikler,akademik başarının artırılması için yapılan çalışmalar, etkili  okul,yapılandırmacı  eğitim,eğitim bilimi ve öğrenme şenliği,okul pansiyonları, ´´Yurdum evim benim projesi ´’ ile ilgili çalışmalar,kahvaltı ve önemi ile sağlıklı beslenme,okul kantinleri ve mevzuata göre işletilmesi konuları görüşülerek gerekli istişareler yapılıp kararlar alındı.

Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI ,Gündem maddelerinin görüşülmesinin yansıra yapılan toplantıda, Milli Eğitim Müdürlüğümüzce öğretmenlere yönelik  bir memnuniyet anketinin oluşturulduğunu ve bu ankete öğretmenlerin katılımının sağlanmasını önemle rica etti. Ardından YAZICI öğretmen merkezli eğitim yerine öğrenci merkezli eğitim, sosyal öğrenme ,öğretmenin çocukların duygusal alanına girebilmesi ,çocukların yetenek analizlerinin tespiti ,akıllı tahtaların derslerde etkin kullanımı ,EBA sisteminin öğretmen ve öğrenciler tarafından kullanılması ,PUKÖ döngüsü(planla –uygula-kontrol et –önlem al) kapsamında çalışmaların önemi ve gereği üzerinde durdu.

Sürekli telkinle etkili bir eğitim-öğretim sürecinin olmayacağını dile getiren Müdürümüz, sosyal öğrenme ve etkili bir örnekliğin öğrencinin olumlu davranış elde etme sürecinde etkili olacağını dile getirdi.

Biz, çocuklarımız mutlu olsun istiyoruz ,çocuklar mutlu olursa hayata karşı umutlu olup ,kendi ilgi alanını oluşturacağı kanaatindeyiz ‘’dedi

 

İlçe Milli Eğitim Müdürleriyle yapılan toplantının ardından Aydıncık Kaymakamı Sayın Yavuz AKYOL’u ve Aydıncık Belediye Başkanı Ahmet KOÇAK’ı makamında ziyaret eden YAZICI Aydıncık İlçemiz eğitimiyle ilgili istişarelerde bulunup eğitime verdikleri katkılardan dolayı kendilerine  teşekkür etti .Ziyaretin ardından İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Fatih ERDOĞAN eşliğinde Aydıncık Şehit Zafer Kurt İmam Hatip Ortaokulunu ziyaret ederek incelemelerde bulunan YAZICI, Aydıncık  ilçemizin yönetici ve öğretmenleriyle birlikte Aydıncık Öğretmenevi Konferans Salonunda eğitimi değerlendirme toplantısı yaptı. yapılan toplantıda YAZICI , ‘’Değerli öğretmenlerim sizler toplumun aydın ve fedakar bireylerisiniz’’ diyerek toplantıya başladı.

Derslerin işlenişinde materyal kullanımı ve öğrencilerin kendi yaşantısından  hareket edilmesi, bilgilerin içselleştirmesini sağlama ,yapılandırmacı eğitim, quantum fiziği ,rehberlik hizmetleri faaliyetleri ,öğrencilerin baskın yeteneklerinin tespiti ,veli eğitimi ,verimli ders çalışma için öğrencilerin öğrenme stillerinin belirlenmesi ve sınıfların belirlenen öğrenme stillerine uygun hale getirilmesi konuları üzerinde durdu.

 

Bilgiyi tüketen değil üreten öğrenci yetiştirmenin öneminden bahseden Müdürümüz, bunun da yapılandırmacı eğitim yöntemini izleyerek mümkün olacağını dile getirdi. Öğrencinin işlediği dersteki konuyla alakalı, kendisinin soru hazırlaması ve bu soruları cevaplandırabiliyor olması o konuyu anlaması demektir. ’dedi.

 

İlimiz eğitimine katkı sağlayan ve destek veren herkese teşekkür edip iyi dilek ve temennilerle toplantıyı sonlandırdı.

27-03-2018

27-03-201827-03-201827-03-201827-03-201827-03-201827-03-2018

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.