YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Öğrenci ve Personel Hareketliliği

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türkiye Ulusal Ajansı) tarafından kabul edilen “ Sığınmacı Öğrencilerin Eğitiminde Görevli Okul Personelinin İletişim ve Psiko Sosyal İhtiyaçlar Alanında Mesleki Gelişimlerinin Artırılması” isimli projenin hareketlilik faaliyetlerini tamamlayan Sakarya İlkokulu müdürü, proje ekibi ve 23 Nisan için gösterisi hazırlayan sığınmacı öğrenciler İl Millî Eğitim Müdürü Saim KUŞ’u makamında ziyaret ettiler.
Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Öğrenci ve  Personel Hareketliliği

Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Türkiye Ulusal Ajansı) tarafından kabul edilen “ Sığınmacı Öğrencilerin Eğitiminde Görevli Okul Personelinin İletişim ve Psiko Sosyal İhtiyaçlar Alanında Mesleki Gelişimlerinin Artırılması” isimli projenin hareketlilik faaliyetlerini tamamlayan Sakarya İlkokulu müdürü, proje ekibi ve 23 Nisan için gösterisi hazırlayan sığınmacı öğrenciler İl Millî Eğitim Müdürü Saim KUŞ’u makamında ziyaret ettiler.10-05-2016

Okul Müdürü Hamza ŞİMŞEK ,proje ile ilgili bilgi vererek " Projemiz hareketlilik faaliyetlerine okulumuzdan  2 idareci ve 8 öğretmen katıldı.Katılımcılarımız,1 hafta boyunca İtalya’nın Modena şehrinde mesleki eğitim, iletişim kursu  ve inceleme faaliyetlerine katıldılar. Mesleki eğitim ve inceleme faaliyetleri yanında gerçekleştirilen mesleki ziyaretlerle tecrübe ve birikimlerini artırarak alanlarında önemli bir kazanım sağladılar ” dedi.10-05-2016

Proje koordinatörü Hüsne ÇINAR proje faaliyetleri sonucunda “ Sığınmacı öğrencilere yönelik psiko-sosyal destek sağlama, farklı vakalar görerek sığınmacıların muhtemel durumları hakkında daha fazla bilgi edinme, Sığınmacıların yeni yerleşim yerlerine adaptasyon sürecinde yaşayacağı sıkıntılar, sığınmacı öğrenci ve velileri ile iletişim kurmanın yolları ve sosyalleştirilmesi için uygulanacak yöntemler hakkında tecrübe kazandıklarını ” söyledi.

 10-05-2016

İl Milli Eğitim Müdürümüz Saim KUŞ , Avrupa Birliği Proje çalışmalarına katkılarından dolayı Okul Müdürü Hamza ŞİMŞEK  ve katılımcılara teşekkür ettikten sonra şunları söyledi:“ İlimizdeki sığınmacı öğrencilerin  eğitiminde yaşanabilecek sorunlara karşı alınabilecek önlemleri proje haline getirerek ilimizde uygulanması çok güzel. Proje faaliyetlerine katılarak farklı bir ülkenin kültürüyle, öğretmenleri ve öğrencileriyle tanışıp faydalı ilişkiler kurmak, meslek hayatınıza olumlu etki yapacaktır. Bu proje çalışmasının farklılıkları görmek adına faydalı olduğunu hususunu özellikle belirtmek istiyor, bu çalışmada emeği geçen herkesi kutluyorum " dedi.

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.