YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Boğazlıyan Eğitimi Konuşuldu

Boğazlıyan Eğitimi Konuşuldu

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf YAZICI başkanlığında 17.10.2018 tarihinde İlçe Milli Eğitim Müdürleri, İl Milli Eğitim müdür yardımcıları ve şube müdürlerinin katılımıyla İlimiz eğitimini değerlendirme toplantısı Boğazlıyan ilçemizde yapıldı.

Toplantıda gündem maddelerinden; Müdürlüğümüz birim amirlerinin sunumları ve paylaşımları, bir önceki toplantıda alınan kararlarla ilgili çalışmaların değerlendirilmesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerince son bir ay içerisinde yapılan çalışmaların sunumlarının slayt eşliğinde anlatılması , okul öncesi, ilkokul. ortaöğretim okullaşma oranları, mevcut durum ve hedefler, mesleki ve teknik eğitim okullaşma oranları ve yapılan çalışmalar, İHL ve İHO okullaşma oranları ve yapılan çalışmalar, pansiyonların alt yapı ve tefrişatları, yemek hizmeti eğitim ortamları ile etüt çalışmaları, okul bahçeleri ve ortamlarının iyileştirilmesi, kariyer günleri düzenlenmesi, öğrenci koçluğu, okul risk analizlerinin tespiti ve yapılan çalışmalar, öğrenme stillerinin tespiti ve yapılan çalışmalar, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler, Destekleme -Yetiştirme Kursları ve akademik gelişimin izlenmesi, kazanım elde etme süreçleri,  ölçme değerlendirme sistemi ve derslerin işlenmesinde materyal  araç- gereç ve etkileşimli tahtaların kullanılması ,konuları görüşülerek gerekli istişareler yapılıp kararlar alındı.

Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI ,gündem maddelerinin görüşülmesinin yansıra yapılan toplantıda, Milli Eğitim Müdürlüğümüzce öğretmenlere yönelik  bir memnuniyet anketinin oluşturulduğunu ve bu ankete öğretmenlerin katılıp alınan sonuçların değerlendirildiğini bu sayede kurumumuz adına bir geri bildirim oluştuğunu oluşan dönüt sonrası düzenlemelerin yapıldığını dile getirdi.

Branş bazında öğretmenlerle toplantı yapılıp, eğitim daha ileriye nasıl götürülür? sorunsun cevabını aramanın faydalı olacağını söyleyen YAZICI ,öğrencilerin gelişim süreçlerinin izlenmesi ,eksikliklerin belirlenmesi ,velilerle etkili bir iletişim , iyi bir rehberlik ,iyi bir ölçme değerlendirme ve bunların neticesinde de öğrencilerimizin öğrenme stillerinin belirlenerek , derslerin bu değerlendirmelerin sonuçları göz önüne alınarak işlenmesini istedi.

 

Boğazlıyan Kaymakamı Sayın Davut SİNANOĞLU’nu makamında ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI , Boğazlıyan eğitimiyle ilgili istişarelerde bulunup eğitime verdiği katkılardan dolayı kendisine teşekkür etti.

Boğazlıyan ilçemizin yönetici ve öğretmenleriyle birlikte Eğitimi Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

Toplantı Boğazlıyan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa ŞİMŞEK’in hazırlamış olduğu dersler ve sınavlar bazında ilçedeki okullarımızın akademik başarı istatistiği sunumu ile başladı .

 

Sunumun ardından YAZICI , söze ‘’Değerli meslektaşlarım sizler kalplerin ve yeryüzünün mimarı öğretmenlerimizsiniz .Bizim Temel Hedefimiz Vatanına ,Milletine ve Bayrağına bağlı Ülkesine gururla hizmet edecek öğrenciler yetiştirmektir.’’ diyerek başladı .

Öğretmenlere birer boş kağıt vererek istek ve taleplerini aynı zamanda eğitim hakkındaki görüşlerini yazmalarını isteyen YAZICI hepsini bizzat okuyacağını ve değerlendireceğini dile getirdi.

 

Toplantıda kök değerlerimizin öğretilmesi ,kardeşlik duygusu ,velilerin okul ile iç içe olması gerektiği ,akıllı tahta kullanımı ,önce öğrenciyi tanıyarak sorunlarını tanımlamayı ,her öğretmenin derslere ön hazırlık yaparak girmesi ,ders işlenirken soyut kavramları somut örnekler vererek anlatmak ,matematik eğitimi ve ölçme değerlendirme sonucunda kazanımların elde edilip edilmediğini ölçmek elde edilemeyen kazanımların DYK’larda telafisini yapmanın gereğine değindi. Yapılandırmacı eğitim çerçevesinde ders anlatmak yerine ders işlemek gerektiğini dile getiren Milli Eğitim Müdürümüz

ilimiz eğitimine katkı sağlayan ve destek veren herkese teşekkür edip iyi dilek ve temennilerle toplantıyı sonlandırdı.

18-10-201818-10-201818-10-201818-10-201818-10-201818-10-201818-10-201818-10-201818-10-201818-10-2018

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.