YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Boğazlıyan ve Sorgun İlçelerimizde Bilim Ve Sanat Merkezi Açıldı

Boğazlıyan ve Sorgun İlçelerimizde Bilim Ve Sanat Merkezi Açıldı

Bakanlığımızın 2023 vizyonu kapsamında Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2023  Eğitim Vizyon Çalıştay Raporunda yer alan sonuçlar neticesinde ve  daha nitelikli öğrenciler yetiştirmek amacıyla genel zihinsel, görsel sanatlar ve müzik yetenek alanında özel yetenekli olarak tanılanan öğrencilere, yeteneklerini geliştirerek kapasitelerini en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak amacıyla destek eğitimi vermek üzere;il Merkezinde bulunan Fatma Temel Turhan Bilim Sanat Merkezi  yanı sıra iki adet Bilim ve Sanat Merkezi  Bakanlığımızın belirlediği nüfus kriterlerine göre Boğazlıyan ve Sorgun ilçelerimizde açılmıştır.

Bu kapsamda ;Fatma Temel Turhan Bilim Sanat Merkez'ine uzak olan ilçelerimizden erişimin zor olması nedeniyle buradaki öğrencilerimizin daha rahat ulaşım imkanı ile eğitim imkanına kavuşması için Aydıncık ,Çekerek Kadışehri ,Akdağmadeni ve Saraykent ilçeleri Sorgun Bilim Sanat Merkezine ,Yenifakılı ,Sarıkaya Çayıralan ve Çandır ilçelerimizin Boğazlıyan Bilim Sanat Merkezine bağlanarak il genelindeki tüm yetenekli öğrencilerimizin Bilim ve Sanat Merkezlerinden eğitim almaları yönünde rapor hazırlanarak 100.000 Nüfus şartı göz önünde bulundurularak Bakanlığımıza teklifte bulunulmuş ve teklifimiz onaylanmıştır.

İlimiz coğrafyasının dağınık bir yapıya sahip olması nedeniyle il Merkezine uzak olan ilçelerimizdeki özel yetenekli öğrencilerin nitelikli eğitim alması zor koşullarda gerçekleşmekteydi. Yeni açılan Bilim ve Sanat Merkezleri ile tüm öğrencilerimiz daha nitelikli bir eğitim imkanını kavuşmuş olacaklardır.

         Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak özel yetenekli öğrenciler için ilimize açılmış olan iki yeni nitelikli kurumun hayırlı olmasını diler, Bilim Sanat Merkezlerimizin açılmasına katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz.

24-06-2019

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.