YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Branş Öğretmenleriyle Toplantı Yapıldı

 Branş Öğretmenleriyle Toplantı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI başkanlığında Merkez Teknoloji Tasarım ,Görsel Sanatlar ,Müzik ve Beden Eğitimi dersleri öğretmenlerinin katılımıyla 07.03.2019 tarihinde Milli Eğitim Müdürlüğü Bozok Toplantı Salonunda öğrencilerimizin  kültürel ,sosyal ve sportif faaliyetlere katılımın artırılması ve bu branşlardaki öğretmenlerimizin karşılaştıkları sorunları ve çözüm önerileri konularında değerlendirme toplantısı yapıldı.

 Toplantı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü okul sporlarından sorumlu Beden Eğitimi öğretmeni Abdullah Ceylan’ın 2013-2018 yılları arası okul spor faaliyetleri istatistiklerini gösteren sunumu ile başladı.

Yapılan sunumun ardından konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI ,öğrencileri yetenekleri doğrultusunda eğitmek ,2023 Eğitim Vizyonu ,Beceri ve Tasarım Atölyeleri , etik değerler, sporda centilmenlik ,kardeşlik duygusu ,kazananın ve kaybedenin birbirlerini tebrik edebilmesi ,öğrencinin duygularını dengeleyebilmesi, kazanımları içselleştirmek konularına değinerek, öğrencilerimize yetenek analizi yapıp yetenekleri doğrultusunda en iyi neyi yapıyorsa o alanlarda kulüpler kurulması faydalı olacaktır.’’ dedi.

Yazıcı ,aynı zamanda yeteneği üstün olanların yeteneklerine özgü meslek seçimlerine yardımcı olmak ve öğrencilerimize bu konuda rehberlik yapmak onları mutlu olacakları mesleğe yönlendirmek anlamına gelmektedir. Sorunsuz insan aramak yerine karşılaşılan sorunları eğitim öğretim faaliyetleriyle en aza indirip, olumlu davranışları da en yüksek seviyeye çıkarmalıyız ,dedi.

Toplantı sonunda birlikte alınan kararlar neticesinde ; yıl sonu teknoloji tasarım ve resim sergisinin birlikte yapılması ,kültürel ,sosyal ve sportif faaliyetlerin pansiyonlarda kalan öğrencilerimize de uygulanması ,öğrencilerimizden oluşan halkoyunları ekiplerinin kurulması ,öğretmen ve öğrencilerimizden oluşan  koro kurulması, öğrencilerimize yetenek analizi yapılarak doğru bir yönlendirme yapılması ,okul sporlarına katılım ve lisanlı öğrenci sayısının artırılması , sportif, kültürel ve sosyal faaliyetlere öğrenci katılımının en üste düzeyde sağlanması kararları alındı.

Toplantıya katılan öğretmenlere birer boş kağıt dağıtan Yazıcı, istek ve taleplerini o kağıtlara yazmalarını ve yazılanların hepsini bizzat kendisinin okuyup çözüm bulacağını vurguladı.

 İlimiz eğitimine katkı sağlayan ve destek veren herkese teşekkür eden Müdürümüz, iyi dilek ve temenniler ile toplantıyı sonlandırdı.

08-03-201908-03-201908-03-201908-03-2019

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.