YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÇözeBİLSEM 1 . Zeka Oyunları Yarışması

ÇözeBİLSEM 1 . Zeka Oyunları Yarışması

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü himayesinde, Yozgat TÜGVA ve Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezi ortaklığında düzenlenen ÇözeBİLSEM 1. Zekâ Oyunları Yarışması heyecan dolu bir Final ile gerçekleştirildi.  İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Salonunda gerçekleşen finale İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Yusuf YAZICI, MEMURSEN İl Başkanı Sayın  Kenan ŞEREFLİ, TÜGVA İl Başkanı Sayın Recai BÜYÜKSOY, il Milli Eğitim Şube Müdürümüz Sayın Öner TİKİLO, İNFAK Derneği Başkanı Sayın Ömer YAĞMUR, İl geneli okul ve kurum müdürlerimiz, Finalist Okullarımızın yöneticileri, koordinatör öğretmenler, finalist öğrenciler ve velilerimiz katılım sağladı.

Yarışmamızın ilk aşamasında  32 okul ve 466 öğrenci katilim sağlamış ve en yüksek puan alan 23 öğrencimiz Finale davet edilmişti. 

 

ÇözeBİLSEM Yarışma Koordinatörü Matematik Ögretmeni Sayın Erhan KOÇ’un sunumunu gerçekleştirdiği programda Okul Müdürü Erol ÖZEL: ‘ÇözeBİLSEM 1. Zekâ Oyunları Yarışmasındaki temel amacımız öğrencilerimizin zekâ oyunlarına ilgilerini artırmak, akıl yürütme kapasitelerini geliştirmek, çok yönlü ve stratejik düşünebilmelerini sağlayabilmek, zekâ gelişimini destekleyecek, merak, öğrenme ve yaratıcılığa zemin hazırlayan bir organizasyon düzenlemekti.’ dedi ve tüm katılımcılara desteklerinden dolayı teşekkürlerini belirtti.

TÜGVA İl Başkanı Sayın Recai BÜYÜKSOY ise: ‘Yozgat TÜGVA olarak gençliğin sosyal, fiziksel, zihinsel, ruhsal ve manevi gelişimlerini gözeterek, kendini devamlı geliştiren, kültürel birikime önem veren, yenilikçi ve nitelikli insan kıymetinin oluşumuna katkı sağlayacaklarını, böyle organizasyonların oluşumda destek veren İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Yusuf YAZICI’ya ve Fatma Temel TURHAN Bilim Sanat Merkezi yönetici ve öğretmenlerine teşekkür ettiğini belirterek sözlerine son verdi.

Heyecan dolu yarışmada il finalisti öğrencilere yirmi beş soru soruldu ve tablet üzerinde en hızlı ve en çok doğru cevap veren ilk üç öğrenci il derecesine sahip oldu.

Yarışma bitiminde konuşma yapan Sayın Yusuf YAZICI: Ülkemizin ve pek çok ülkenin kalkınma hedefleri arasında, bireylerin ilgi alanlarını, yeteneklerini, üretkenliğini geliştirmelerine yönelik fırsatları artırmak, ülkelerine ve dünyaya yararlı birer vatandaş olmalarını sağlamak vardır. Bizler de Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak gençlerin gelişimine hizmet edecek, Medeniyetimizi yeniden ihya ve inşa edecek nesilleri yetiştirmek için bu ve benzeri organizasyonları önemsediklerini, bu yarışmanın ilimize büyük kazanımlar sağlayacağını’ belirtti ve önümüzdeki yıllarda bu yarışmanın devam etmesi gerektiğini vurgulayan Sayın YAZICI Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkürlerini belirterek katılımcılara ödüllerini takdim etti.

03-05-201803-05-201803-05-201803-05-201803-05-201803-05-201803-05-201803-05-201803-05-201803-05-2018

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.