YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Kız Anadolu İmam Hatip Lisemizi Ziyaret Etti

    Cumhurbaşkanımız Kız Anadolu İmam Hatip Lisemizi ziyaret etti
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN Kız Anadolu İmam Hatip Lisemizi Ziyaret Etti

 

Yozgat’taki temasları sırasında Anadolu Kız İmam Hatip Lisemizi ziyaret eden Cumhurbaşkanımız , yaptığı konuşmada, “Benim başörtülü kızlarımın başörtülerinden niye korkuyorlardı? Katsayı engelini niye getirip de imam hatibin, meslek liselilerin önüne koydular? Bu bir yarış değil mi? Açın önünü koşsunlar ama maalesef bir neslin en az on yılını çaldılar. Ne oldu? Şimdi açıldı, yollar açıldı” dedi.

26-03-2016

Konuşmasında, “Sizler yarınların güneş yüzlü çocuklarısınız ve o karanlık gecelerde sizler neler çektiniz biliyorum” ifadesini kullanan Erdoğan, şöyle devam etti: “Çocuklarımın neler çektiğini biliyorum, yeğenlerimin neler çektiğini biliyorum. Okulların kapısında nasıl sindirildiklerini yaşadım biliyorum ama sizi şimdi böyle görünce Elhamdülillah iftihar ediyorum´´

26-03-2016

Öğrencilere, “Artık katsayı engeli var mı? Artık istediğiniz üniversitelere girebilecek misiniz?” diye soran Cumhurbaşkanımız“Şimdi sizden Cumhurbaşkanınız olarak da başarı bekliyorum ve sizleri yarınların kutlu nesillerini yetiştirecek anneler olarak görüyorum. Hem bulunacağınız kurumlarda hem de evinizde her yönüyle. Çünkü unutmayın, Cennet, annelerin ayakları altındadır” dedi.

26-03-2016

Öğrencilerle sohbet eden Cumhurbaşkanımız Erdoğan beraber sınıfa girerek ders dinledi. Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan, tahtaya "Oku, Düşün, Uygula, Neticelendir" notunu bırakarak imzasını attı.

26-03-2016

Ardından Yozgat Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri Cumhurbaşkanımız için hazırlamış oldukları el yazması Kur´anı Kerimi ve yine kendi elleriyle dokudukları halıyı hediye ettiler.Hediyeleri kabul eden Cumhurbaşkanımız öğrencilerimize teşekkür etti.Ardından okul hakkında İl Milli Eğitim Müdürümüz Saim KUŞ´tan bilgi alarak ziyarettini sonlandırdı.

26-03-2016

 

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.