YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim Süreçlerini Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

Eğitim Süreçlerini Değerlendirme Toplantısı Yapıldı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI başkanlığında Müdürlüğümüz Yöneticileri eşliğinde saat 10:00'da Merkez okul Müdürlerimiz, saat 14:00'te ise İlçe Milli Eğitim Müdürlerimiz ile Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda eğitim süreçlerini değerlendirme toplantısı yapıldı.

Toplantıda gündem maddelerinden 2020-2021 öğretim  yılının değerlendirilmesi , okullarımızın temizlik ve tertibi ile ilgili yapılan çalışmalar , LGS (Liseye Geçiş Sınavı) ve YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) ile ilgili okullarımızın dersler bazında değerlendirilmesi, ücretsiz ders kitaplarının dağıtımı,dezavantajlı öğrencilerin tespiti ve onlarla ilgili yapılacak çalışmalar, okul servislerinin denetimi, okullarımızda yapılan küçük ve büyük onarımlar ile takibi, yönetim süreçleri ve dikkat edilmesi gereken hususlar, 2021-2022 eğitim-öğretim yılı ile ilgili yapılacak hazırlık çalışmaları ve okullarımız ile öğrenci pansiyonlarımızın salgın sürecine uygun bir şekilde yüz yüze eğitim-öğretime açılması için alınması gereken tedbirler görüşülerek kararlar alındı.

2021-2022 eğitim öğretim döneminde açılacak olan destekleme ve yetiştirme kurslarında öğrencilerimizin başarı ve gelişim süreçlerinin takip edileceğini dile getiren Müdürümüz, tüm okullarımızda, Rehberlik ve Araştırma Merkezimiz koordinesinde öğrenci ve velilerimize sorun analizi anketinin uygulanması ve anket sonucunda çıkan verilere göre ihtiyaç analizi yapılarak,  rehberlik faaliyetleri çerçevesinde eğitimler verilmesini belirtip, bu çalışmanın yapılması kararını aldı.

Yazıcı, öğrencilerimizin salgın sürecinde olumsuz etkilenmelerinin önüne geçmek maksadıyla okullarımızda derslerimizle koordineli sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerin düzenlenmesinin öğrencilerimizin moral ve motivasyonu açısından çok önem arz ettiğini ve bu moral motivasyonun  da öğrencilerimizin ruhsal ve akademik başarısına olumlu yansıyacağını dile getirdi.

Toplantılarda okullarımızın eğitim-öğretime hazır olduğu vurgusu yapılarak, okullarımızın ihtiyacı olan temizlik malzemeleri başta olmak üzere her türlü ihtiyacının Bakanlığımızca gönderilen ödeneklerle giderildiğini belirten Müdürümüz, ihtiyaç duyulması halinde beklemeden Müdürlüğümüzle iletişime geçilmesinin önemini vurguladı.

Müdürlüğümüz yöneticileri, ilçe milli eğitim müdürleri ve okul  müdürlerimiz gündem maddeleriyle ilgili konularda yapılan çalışmalar hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Okul Müdürlerimizin talep ve önerilerini dinleyen Müdürümüz, fikir alışverişinde bulunup, toplantıya katılan ve eğitime destek sağlayan herkese teşekkür etti.

12-08-202112-08-202112-08-2021

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.