YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Orta Anadolu Bölge Ödül Töreni Yapıldı

Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri kapsamında saha incelemesini geçerek bölge ödülü almaya hak kazanan Sivas, Yozgat,
Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Orta Anadolu Bölge Ödül Töreni Yapıldı

Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri kapsamında saha incelemesini geçerek bölge ödülü almaya hak kazanan Sivas, Yozgat, Kırşehir ve Kayseri illerinden toplam 10 proje için ödül töreni düzenlendi.

Yenilikçi uygulamaların eğitim sistemimize kazandırılması, öğrenci ve öğretmenlerimize daha iyi imkânların sunulması ve 2023 Türkiye Vizyonu’nun gerektirdiği hedeflerin yakalanmasının desteklenmesi amacıyla Bakanlığımızın 2016/6 genelgesi çerçevesinde “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri Töreni” düzenlenmiştir. Beş kategoride, 2581 başvuru içerisinden 94 proje, bölgesel ödüle layık görülmüştür.

 

29 Kasım 2016 tarihinde, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Orta Anadolu Bölge Ödül Törenine; Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Stratejik Planlama ve Yönetim Daire Başkanı Ahmet Er, ilimizi temsilen Yerköy İlçe Millî Eğitim Müdürü Mehmet YAVUZ ve ödül almaya hak kazanmış diğer il, ilçe millî eğitim müdürleri, Yerköy Nurdoğdu Ortaokulu proje ekip üyeleri katıldı.

 

Protokol üyeleri Program öncesinde salon girişinde oluşturulan proje stantlarını gezerek, projeler hakkında bilgi aldı. Daha sonra ödül törenine geçildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri tanıtım videosu gösterime sunuldu.

 “YENİ PROJELER ÜRETELİM”

Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Stratejik Planlama ve Yönetim Daire Başkanı Ahmet Er ise konuşmasında,  matematik, okuma-yazma ve fen bilimleri becerilerinde yeni projeler üretilmesi gerektiğini söyledi.

Er; “Türkiye’de matematik becerileri, okuma-yazma becerileri, fen bilimleri becerilerinde yeni projeler, yeni çalışmalar üretmeliyiz. Biz okullarımızdaki matematik becerisinde iyi öğretmenlerimizi örnek olarak seçelim, bu öğretmenlerimizin yaptığı çalışmaları diğer okullara yayalım. Ben AR-GE birimlerimizden bunu istiyorum.

Yenilikçilik, ödüllerinin değerlendirilme sürecine ilişkin de bilgi veren Er, projelerin büyük bir titizlikle ve özenle değerlendirildiğini kaydetti. Er;  “Bu projeler çok objektif kriterlerle değerlendiriliyor. Bakanlığımızda ders kitaplarının incelenmesi, seçilmesine yönelik çalışmanın aynısı yapılıyor. Bu konuda uzman olmuş kişilere projeler gönderiliyor. Kime gönderildiği, kime ne puan verildiğini hiç kimse bilmiyor. Sonuçta hepsi toplanarak hangi çalışma fazla puan aldıysa o ödüle layık görülüyor.  Bu tür ödüllere başvurup ödüle layık görülmeyen projeler de olsa bana göre bir başarıdır, bir başlangıçtır. O arkadaşlarımıza da ben teşekkür ediyorum. Emeği geçen başta il milli eğitim müdürlerimiz, projeleri yapan, öğretmen, öğrenci, okul müdürlerimiz ve idarecilerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Sivas, Yozgat, Kırşehir ve Kayseri illerinin projelerini anlatan tanıtım videoları gösterime sunuldu. Tanıtım videolarının ardından ödül töreni gerçekleştirildi. Projeleri hayata geçiren okullar ve proje ekiplerine ödüllerini Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Stratejik Planlama ve Yönetim Daire Başkanı Ahmet Er, Sivas Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy takdim etti.

 

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 81 Çocuk 81 Mektup çalışması ile Orta Anadolu Bölgesel Ödül Töreninde ilimizi temsil eden Yerköy Nurdoğdu Ortaokulunu göstermiş olduğu örnek ve özverili çalışmasından dolayı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

02-12-201602-12-201602-12-201602-12-201602-12-201602-12-2016

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.