YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde Drama Yaklaşımlarının 0-6 Yaş Çocuk Eğitimlerinde Uygulanması

Eğitimde Drama Yaklaşımlarının 0-6 Yaş Çocuk Eğitimlerinde Uygulanması


YOZGAT-Akdağmadeni Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, ERZURUM-Tortum Çok Programlı Anadolu Lisesi, ANKARA-Çubuk Hayri Aslan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve AKSARAY- Necmiye Mehmet Yazıcı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ortaklığında hazırlanan ve Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığına sunulan “Eğitimde Drama Yaklaşımlarının 0-6 Yaş Çocuk Eğitimlerinde Uygulanması” adlı ERASMUS+ Mesleki Eğitim Projesinin hareketlilik faaliyeti başarılı bir şekilde tamamlandı. Proje kapsamında 4 farklı ilde faaliyet gösteren okulların yer aldığı faaliyette 32 öğrenci ile onlara refakat eden 4 öğretmen hareketlilik faaliyetine katıldılar. Almanya’nın Augsburg şehrinde yürütülen ve 05-25 Nisan 2015 tarihleri arasında 21 gün boyunca süren faaliyet kapsamında öğrenciler eğitim ve staj faaliyetine katılma imkanı yakaladılar. Proje katılımcıları eğitim ve staj faaliyetinin dışında, okul öncesi alanında eğitim verilmekte olan kurumlara düzenlenen teknik gezilere katılarak uygulamaları yerinde görme imkanını elde ettiler. Katılımcılar mesleki faaliyetlerin dışında sosyal ve kültürel faaliyetler kapsamında da önemli çalışmalar yaptılar. Bu kapsamda Çek Cumhuriyetine ve Avusturya’ya yapılan kültürel gezilere katılarak farklı ülke kültürlerini yerinde görme ve tanıma şansına sahip oldular.

 

 

Proje faaliyetleri ile ilgili açıklamalarda bulunan Nene Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Abdullah ABAYLI; “Okul öncesi eğitimde çok önemli bir yeri bulunan drama alanında katılımcılarımız proje kapsamında Almanya’nın Augsburg şehrinde okul öncesi eğitim kurumlarında drama uygulamalarını bizzat yerinde inceleyip staj yapma fırsatı buldular. Bu proje sonunda; öğrencilerimiz drama teknikleri konusunda Avrupa düzeyinde önemli kazanımlar elde ettiler. Mesleki kazanımların dışında dilsel, sosyal ve kültürel anlamda da kendilerine Avrupa Katma Değeri sağlama imkanı yakaladılar.” dedi. 


Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.