YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

''Eğitimde İş Birliği Protokolü'' Kapsamında Akademisyenler Okullarımızda Derse Giriyor

 ''Eğitimde İş Birliği Protokolü'' Kapsamında Akademisyenler Okullarımızda Derse Giriyor

Müdürlüğümüz ile Bozok Üniversitesi Arasında "Eğitimde İş Birliği Protokolü 02/03/2018 tarihinde imzalanarak yürürlüğe girmiştir. İlimizde eğitimin niteliğini daha ileri bir noktaya taşımak, eğitim hizmet kalitesini geliştirmek ve yaygınlaştırmak amacıyla, Müdürlüğümüz ile Bozok Üniversitesi arasında imzalanan protokol kapsamında öğretmenlerimizin okuldaki çalışmalarına akademik destek sağlamak; bilimin ve bilimsel çalışmaların öğrencilerimiz tarafından benimsenmesini teşvik etmek; öğrencilerimizin bilimi günlük hayatla ilişkilendirmelerini sağlayarak, onlarda bilimsel araştırmalara karşı merak uyandırmak amacıyla merkez liselerimizde yer alan ortaöğretim derslerine akademisyenlerimizin de katılımıyla işlenmesi planlanarak uygulanmaya konmuştur.

Protokol kapsamında Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Böyükata Erdoğan Akdağ Fen Lisemizde, Dr. Öğretim Üyesi Fatma Yaman ise Yozgat Lisemizde öğretmenlerimizin okuldaki çalışmalarına akademik destek sağlamak, bilimin ve bilimsel çalışmaların öğrenciler tarafından benimsenmesini teşvik etmek öğrencilerin bilimi günlük hayatla ilişkilendirmelerini sağlamak amacıyla çalışmalar yaptı.

Kendisine İlimiz eğitimine sağlamış olduğu katkılardan dolayı teşekkür ederiz.

09-12-201909-12-201909-12-2019

05-12-2019

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.