YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğlendiriyor Öğretiyorlar

Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), gezici öğrenim birimi olan 24 Ateşböceği ile Türkiye’nin dört bir köşesindeki çocuklara eğitim desteği götürüyor. 
Eğlendiriyor Öğretiyorlar

Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), gezici öğrenim birimi olan 24 Ateşböceği ile Türkiye’nin dört bir köşesindeki çocuklara eğitim desteği götürüyor. TEGV’in MobileKids Trafik Ateşböceği Eylül 2013’den bu yana Yozgat Merkez, Araplı ve Şefaatli olmak üzere 3 etkinlik noktasında, 10 ilköğretim okulunda, 2.086 çocuğa ulaştı.

18 Nisan tarihinde Yozgat’tan ayrılacak olan Trafik Ateş Böceği Tırı’nı ziyaret eden Emniyet Müdürü Saim Akpınar, beraberinde Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş ve Emniyet Teşkilatı’nda görevli şube müdürleri ile birlikte çocukların eğitimini yerinde gördü.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Saim Kuş trafik eğitimini önemsediklerini belirterek; “Bütün alanlarda olduğu gibi trafik eğitiminin de küçük yaşlarda başlaması gerekiyor” dedi. Kuş, yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Ülkemizde trafik kazalarında insanlar hayatlarını kaybediyor. Muhtemeldir ki bu kazaların ve ölümlerin nedeni trafik kurallarına uymamayla ilgili. İnsan hataları asgariye indirme adına 7 aydır ilimizde devam eden Trafik Eğiti Tırı sayesinde, ilköğretim ve orta okul seviyesindeki öğrencilerimiz eğitim gördü. Bilinçli bir toplum yetiştirmek istiyoruz. Emniyet Müdürlüğümüzün ve derneğimizin vasıtasıyla bu eğitimi bize sağlayan tüm kuruluşlara teşekkür ediyorum.”

ATEŞ BÖCEĞİ TIRI

Şubat 2013’de Mercedes’Benz Türk’ün katkılarıyla hayata geçen MobileKids Trafik Ateşböceğinde tır dorsesinin içine kurulu bir etkinlik alanı bulunuyor. Tüm ilköğretim çağındaki çocuklara açık olan ve yılda 4.000 çocuğa ulaşabilecek kapasiteye sahip olan Ateşböceği; güler yüzlü, sıcak, donanımlı öğrenme ortamıyla, çocuklara trafik ile ilgili yaşam becerilerini geliştirecek eğitim olanakları sunuyor. 

TEGV Ateşböceği Gezici Öğrenim Birimleri, 2000 yılından bu yana, 7’si yurt dışında (Makedonya ve Kosova)  olmak üzere toplam 88 il ve 489 noktada, 125.218 km yaparak, 810.704 çocuğa ulaştı. TEGV; Eğitim Parkı ve Öğrenim Birimlerinin bulunmadığı yerlerdeki çocuklara gezici öğrenim birimi olan Ateşböcekleri ile ulaşıyor.

Eğitim TırıEğitim TırıEğitim TırıEğitim Tırı

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.