YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EKMEĞE VE EMEĞE SAYGI

EKMEĞE VE EMEĞE SAYGI

Yozgat Merkez 75. Yıl Dr. Müzeyyen ÇOKDEĞERLİ İlkokulu´nun "Ekmeğini Koru, Emeğini Koru" sloganıyla başlattığı sosyal sorumluluk projesi kapsamında TMO Şube Müdürü Mevlüt KIYMAZ tarafından velilere yönelik bilgilendrme semineri düzenlendi. Seminere İl Milli Eğitim Müdürü Saim KUŞ, TMO İl Temsilcileri, çok sayıda öğrenci velisi, mahalle sakini katıldı.

Proje hakkında bilgi veren Okul Müdürü Osman KAYHAN "Okul olarak böyle bir projeye öncülük etmekten gurur duyuyoruz. Konuya dikkat  çekmek, öğrenci velilerimizde farkındalık oluşturmak amacıyla broşür hazırlayıp, öğretmen arkadaşlarımızın rehberliğinde öğrencilerimiz mahalle sakinlerine bu broşürleri dağıttılar. Bugünkü bilgilendirme seminerimizle daha geniş veli kitlesine ulaşmayı hedefledik. Okulumzda belediyemizden aldığımız bayat ekmek kutusunu yerleştirdik. Verdikleri destekten dolayı İl Milli Eğitim Müdürümüze, belediyemize, TMO şube müdürümüze velilerimize öğrenci ve öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ederim." dedi.

İl Müdürümüz Saim KUŞ ise "İsrafın hertürlüsü felakete doğru sürükler. Öncelikle günümüz dünyasında ekmek israfı gündemimizin ilk maddesi olmalı. Yavrularımızı başta ekmek olmak üzere her alanda tasarrufa yönlendirmeliyiz. Bu varlık-yokluk meselesi değildir. Zengin olsak bile israfa hakkımız yoktur. İnşallah bu okulda başlattığımız bu kıvılcım büyüyerek tüm ülkeyi kapsar. Projenin hazırlanıp uygulanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

Program TMO Şube Müdürü Mevlüt KIYMAZ´ın sunumları ile sona erdi.

 

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.