YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Emniyetten “BOZOK”TAN YEŞEREN UMUTLAR” Projesi

Emniyet tarafından eğitime yönelik faaliyetler kapsamında çocukların okuma alışkanlığı kazandırmak ve okulların kütüphaneleri desteklemek amacıyla düzenlenen projeye için İl Milli Eğitim Müdürümüz Saim KUŞ ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Cihan AYDOĞAN bir araya geldi.
Emniyetten “BOZOK”TAN YEŞEREN UMUTLAR” Projesi

Emniyet tarafından eğitime yönelik faaliyetler kapsamında çocukların okuma alışkanlığı kazandırmak ve okulların kütüphaneleri desteklemek amacıyla düzenlenen projeye için İl Milli Eğitim Müdürümüz Saim KUŞ ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Cihan AYDOĞAN bir araya geldi.Emniyet tarafından alınan 2000 adet kitaptan 200 adeti Serpil Akdağ Anadolu Lisesinin kütüphanesine hediye edildi. , İl Milli Eğitim Müdürü Saim KUŞ ve Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Cihan AYDOĞAN ve personelinin katılımıyla Serpil Akdağ Anadolu Lisesine hediye edilen kitaplardan dolayı öğrencilerimiz memnuniyetini dile getirdi.

17-12-2015

           Kitapların Serpil Akdağ Anadolu Lisesi kütüphanesine hediye edilmesi sırasında öğrenciler ile  konuşan İl Milli Eğitim Müdürümüz Saim KUŞ’ ’Kitapların insan hayatında çok büyük önemi vardır ve her biri yaşayan birer efsanedir. Bizler her zaman siz öğrencilerimize güvendik ve umuyorum ki Emniyetimizin siz öğrencilerimize hediye ettikleri bu kitapları okursunuz ve fikir dünyanızı geliştirirsiniz. Kitapları okudukça insanlar başka dünyalara seyahat etmiş olur ve büyük dersler çıkarır kimi zaman tarihini kimi zaman kendini bulur kitaplarda. Umut ediyorum ki okulunuza bir daha ki ziyaretimde bu kitaplar beni  yüzleri eskimiş sayfaları yıpranmış olarak karşılar bu da bu kitapların sizler tarafından okuduğunu gösterir´´dedi.                                                                                                                                                            İl Mili Eğitim Müdürümüz Saim KUŞ’’ bu değerli projenin oluşumunda öncelikle Yozgat İl Emniyet Müdürlüğüne ve emeği geçen herkese teşekkür ederim’’ dedi.

17-12-2015

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Cihan AYDOĞAN ise projeden bahsederek “Bozok´tan Yeşeren Umutlar" isimli proje kapsamında hedef kitle alt başlığı altında tanımlanan çocuk ve gençlerin var olan yeteneklerini ortaya çıkarmalarını sağlayarak, onlara yeteneklerini geliştirme fırsatı sunmak, çocuk ve gençlerin toplumsallaşma sürecine katkıda bulunma, çocukları eğitime motive ederek eğitimlerine devam etmelerini sağlama ve geleceğe dair müspet hedefler belirlemelerinde kendilerine emniyet teşkilatı olarak yardım ve katkıda bulunma amaçlanmıştır. Kitap dağıtımına devam edilip kalan kitapların 9 okula daha dağıtımı yapılacaktır’’ dedi.

             Kütüphaneye kitapların hediye edilmesinin ardından öğretmenler ile sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Saim KUŞ ‘’Emekleriniz asla boşa gitmeyecektir öğrencilerimize söyleyeceğiniz bir cümle belki bir kelime öğrencilerimizin hayatını değiştirebilir çünkü öğretmenler öğrencilerin gözünde en büyük rol modellerden biridir. Ben hepinize teşekkürler ediyor çalışmalarınızda başarılar diliyorum’’ diyerek ziyaretini sonlandırdı.

17-12-2015

17-12-201517-12-201517-12-201517-12-201517-12-2015

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.