YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘’ eTwining Okumak Yaşamaktır ‘’ Projesi Fotoğraf Sergisi

‘’ eTwining Okumak Yaşamaktır ‘’ Projesi Fotoğraf Sergisi

Dünyada 13 Ülke ve Ülkemizde 81 ilden her ili bir okulun temsil ettiği ve ilimizde Sorgun Gedik Hasanlı Şehit Mustafa Önder İmam Hatip Ortaokulunun yürütücülüğünü üstlendiği Ulusal ve Uluslararası eTweenning ‘’Okumak Yaşamaktır’’ projesi fotoğraf sergisi  Cumhuriyet Meydanında açıldı.

Sergiye Belediye Başkanımız Sayın Kazım ARSLAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI, Müdürlüğümüz Müdür yardımcıları  ,Şube  müdürleri, okul müdürleri ,öğretmen halk ve öğrenciler katıldı.

Sergi açılışında konuşan YAZICI ‘’ Geleceğimizi emanet ettiğimiz yavrularımızın hayata dair farkındalıklarını artırmak ve geleceğe en güzel şekilde hazırlamak aynı zamanda her türlü donanıma sahip olmaları için elimizden gelen her türlü gayreti sarf etmek, eğitim camiası olarak bizlerin öncellikli görevidir. Bu kapsamda hem Bakanlığımızın hem de yerel teşkilat olarak İl Milli Eğitim Müdürlüklerimizin ve eğitim sisteminin en temeli olan okullarımızın, çocuklarımızın her türlü gelişimindeki önderliği bizim için öncelikli sorumluluk alanıdır. Bu sorumluluk alanın gerçekleşmesinde  eTwining projesinin de çok önemli bir amca hizmete ettiğini hep beraber müşahede etmekte olup ,bugün burada okumanın önemine dikkat çeken projemiz için toplanmış bulunmayız.

Bu projemizin hedefi ,kitap okuma alışkanlığı kazandırılmış bir toplum oluşturarak ,Dünya üzerinde kitap okumaya dikkat çekmek için farkındalık oluşturmak ve okuma sevgisi ile kültürel tanıtımı birleştirmektir.

Projenin hazırlanmasında emek sarfeden  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze , Sorgun Gedik Hasanlı Şehit Mustafa Önder İmam Hatip Ortaokulu müdürümüze, öğretmen ve öğrencilerine aynı zamanda desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Kazım ARSLAN’a  teşekkürlerimizi iletiyor ,katılımlarınızdan dolayı herkese teşekkür ediyorum ‘’dedi.

 

     28-05-201828-05-201828-05-201828-05-201828-05-201828-05-2018

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.