YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

eTwinning ile EBA'ya Yozgat'tan İçerik Desteği

eTwinning ile EBA'ya Yozgat'tan İçerik Desteği

Yozgat Cumhuriyet Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Özlem Doğru rehberliğinde e-DİKAB eTwinning Projesi ile farklı şehirlerden 9 öğretmen 116 öğrencinin ortak çalışmasıyla Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında dijital içerikler üretildi.

Web 2.0 araçları ile dersleri içerik bakımından daha zengin, öğrenci açısından daha eğlenceli hale getiren proje; online ölçme değerlendirme araçlarının kullanımıyla da öğrencilerin akademik başarılarını yenilikçi yöntemlerle ölçebiliyor.

Proje ekibi aynı zamanda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi alanında çalışma kitapları, dijital oyunlar ve EBA kanalıyla Türkiye genelinde kullanıma açık etkileşimli vFabrika içerikleri üretiyor.

Uzaktan eğitim döneminde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinde akademik başarıyı yenilikçi yöntemlerle artırmayı hedefleyen e-DİKAB ekibi, proje kapsamında EBA'da Din Kültürü dersi ortaokul düzeyinde 48 olan içerik sayısını 167'ye çıkararak başarıya imza attı.

 Hazırladıkları 250'den fazla etkileşimli dijital içerikleri hem EBA hem de sosyal medya kanalları ile zümreleri ile paylaşarak çok sayıda öğretmene ve öğrenciye ulaşıyor.

e-DİKAB eTwinning Projesinin hayata geçmesinde Cumhuriyet Ortaokulu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Özlem Doğru ile projeye emek ve katkı sağlayan öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür eder başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

Projenin tanıtım videosu için tıklayınız

https://www.youtube.com/watch?v=Q1GUBN4Wcwo

Üretilen tüm içeriklere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz

Dijital Oyun Kitaplığı : https://pubhtml5.com/bookcase/vvst

e-DİKAB Öğretmen Kitaplığı : https://pubhtml5.com/bookcase/lxcc

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.