YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Evde Eğitim Faaliyetlerimiz Devam Ediyor

Evde Eğitim Faaliyetlerimiz Devam Ediyor

Sağlık problemi nedeniyle örgün eğitim kurumlarından doğrudan yararlanamayacak durumda olduğunu sağlık raporu ile belgelendiren okul öncesi, ilkokul, orta- okul ve lise çağındaki özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler için evde sunulan eğitim hizmeti Yozgat merkez ve ilçelerimizde ara vermeden devam ediyor. Bu kapsamda Yozgat genelinde 9 öğrencimiz öğretmenlerimizin kontrolünde evde eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir.

En az üç ay süreyle örgün eğitim kurumundan doğrudan yararlanamayacak durumda olduğunu sağlık raporu ile belgelendiren ya da örgün eğitimden yararlanması durumunda sağlığı açısından risk oluşturacağı en az birisi ilgili daldan olmak üzere üç uzman takip tarafından düzenlenmiş Durum Bildirir Sağlık Raporu'nda belirtilen öğrencilere velinin yazılı talebi ve Özel Eğitim Değerlendirme Kurulu Raporu ile il veya ilçe özel eğitim hizmetleri kurulunun planlaması doğrultusunda ders yılı içinde evde eğitim hizmeti verilmektedir.

Yozgat merkez, Yerköy, Sorgun ve Sarıkaya ilçelerimizde bulunan Rehberlik Araştırma Merkezlerinin bünyesinde oluşturulan özel eğitim değerlendirme kurulunca yapılan eğitsel değerlendirme ve tanılama sonucuna göre il/ilçe özel eğitim hizmetleri kurulunca alınan karar doğrultusunda öğrencilere evde eğitim hizmeti sunulmaktadır. Özel Eğitim Hizmetleri Kurulunun değerlendirme sürecinde İl/ilçe özel eğitim kurulu; RAM tarafından düzenlenen,  Özel Eğitim değerlendirme Kurulu Raporu, Ev Ortamı Durum Tespit ve Değerlendirme Formu, Veli Sözleşmesi ve Sağlık Raporu esas alınarak öğrencinin evde eğitim hizmetinden yararlanmasına karar verilmektedir. İhtiyaç duyan tüm velilerimiz evde eğitim faaliyetlerinden yararlanabilirler.

15-11-202115-11-2021

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.