YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

‘’Evimiz Kira Fakat Vatan Bizim’’ Öğrencilerimizden Afrin’deki Mehmetçiğe Mektup.

‘’Evimiz Kira Fakat Vatan Bizim’’ Öğrencilerimizden Afrin’deki Mehmetçiğe Mektup.

İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde İlimiz öğrencilerinin yazdığı 2187 adet mektup , Türk Silahlı Kuvvetlerince Afrin bölgesinde yürütülen Zeytin Dalı Harekatı´nda görevli askerlerimize ulaştırılmak üzere İl Jandarma Komutanımız J. Alb. Bilgihan YEŞİLYURT’a, İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI tarafından,Şube Müdürlerimiz Adem ÖZTÜRK ,Ayşe YAŞAR, okul müdürleri öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla  törenle teslim edildi.

 

Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI , ‘’Yaşadığımız coğrafya ,jeopolitik konumumuz ve sahip olduğumuz milli/manevi değerler nedeniyle, Dünyanın gözü her zaman üzerimizde olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Bizler bunun bilincindeyiz. Bu  bilinçten hareketle ecdadımız yıllar boyunca, Anadolu toprağını korumak için mücadele edip şehit ve gazilik mertebesine ulaşmışlardır. Vatan toprağının bedelini canlarıyla ödeyerek bize emanet etmişlerdir. Bizler de onların mukaddes emanetine sahip çıkmakla mükellefiz. Eğitim camiası olarak öğrencilerimizi, bu sorumlulukla yetiştirmek ve bu değerleri içselleştirmelerini sağlamak öncelikli vazifelerimizdendir. Gurur duyduğumuz ordumuza destek olmak maksadıyla okullarımızda Sayın Valimizin tensipleriyle Mehmetçiğe mektup kampanyası başlattık. Sizlerin desteğiyle bu mektupları askerlerimize ulaştıracağız. Operasyon kararlarını veren tüm Devlet erkanımıza ,Genel Kurmay Başkanımıza ve tüm Mehmetçiğimize Yozgat Eğitim camiası adına teşekkür ediyorum. Aynı zamanda Şehitlerimizi minnet ve şükranla yad ederek Allah’tan rahmet, gazilerimize acil şifalar dileyerek ordumuzun muzaffer olması için gönlümüz ve dualarımızın  onlarla birlikte olduğunu ifade etmek istiyorum ’’ dedi.

 

J. Alb. Bilgihan YEŞİLYURT ‘’ Şuan Türk silahlı kuvvetlerimizi Suriye/Afrin bölgesinde şerefli bir mücadele yürütüyor .Sizlerin de onların bu mücadelelerine destek amaçlı yaptığınız güzel ve anlamlı çalışmalar karşılığını alacaktır. Kaleme alıp duygu ve düşüncelerinizi anlattığınız bu mektuplar da askerlerimiz için büyük bir motive kaynağı olacaktır. Bizler sizleri bu ülkenin geleceği olarak görüyoruz. Hepinize bu güzel ve anlamlı davranışınızdan dolayı teşekkür ederim ‘’dedi.

Son olarak her bir öğrencimiz AFRİN harekatı ile ilgili duygu ve düşüncelerini ifade ederek ´´Evimiz kira fakat Vatan bizim´´ düsturunu benimsediklerini ve her zaman dualarının Mehmetçiğimizle  olduğunu dile getirdi.

 

Mektup kampanyamıza destek veren herkese teşekkür ederiz.

     

16-03-201816-03-201816-03-201816-03-201816-03-201816-03-201816-03-201816-03-2018

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.