YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatma Temel Turhan Bilim Sanat Merkezimiz Türkiye Finalinde

Fatma Temel Turhan Bilim Sanat Merkezimiz Türkiye Finalinde

Kayseri Erciyes Üniversitesi 15 Temmuz Yerleşkesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen bölge finali ödül töreninde Fatma Temel Turhan Bilim Sanat Merkezimiz, bölge birinciliği, İkinciliği ve üçüncülüğü elde etti.

Ortaokul öğrenimine devam etmekte olan öğrencileri temel, sosyal ve uygulamalı bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve mevcut bilimsel çalışmalarının gelişimine katkı sağlamak amacıyla bu sene 13’üncüsü düzenlenen yarışmanın Kayseri final sergisine ilimizden 11 proje davet edilmiştir. 

Yarışmada 8 Proje ile Kayseri Bölge Sergisinde yer alan Yozgat Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) 3 ayrı dalda bölge derecesi elde etti.

Danışmanlığını sosyal bilgiler öğretmenimiz Alper Koçak’ın yaptığı öğrencimiz İbrahim Orkun Koçak’ın projesi değerler eğitimi alanı bölge birinciliği,  danışmanlığını bilsem matematik öğretmenimiz Erhan Koç’ un yaptığı öğrencimiz Ömer Utku Ünal’ın projesi matematik alanı bölge ikinciliği, yine danışmanlığını bilsem sosyal bilgiler öğretmenimiz Alper Koçak’ın yaptığı Muhammet Furkan Coşkun ve Osman Turan Bozkurt’un projeleri coğrafya alanı bölge üçüncülüğü elde etmiştir. 

Geçen yıl 29 olan başvuru sayısını 43 e, bölge sergisi katılımımızı da 2 den 11 e çıkardığımızı belirten YAZICI, İlimizin birçok alanda fiziki kapasitesinin kaliteli hale geldiğini, akademik, bilimsel, sosyal, kültürel, sportif alanlarda da başarısının her geçen gün arttığını ve bu tür faaliyetleri ziyadesiyle önemsediğini belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI, elde edilen başarıdan dolayı bölge sergisine katılım sağlayan tüm okullarımızı, bölge derecesi alan ve Türkiye finalinde bizleri temsil edecek olan, başarıları ile bizleri gururlandıran öğrencilerimizi ve onların başarısında büyük emeği olan öğretmenlerimizi ve idarecilerimizi tebrik ediyorum” dedi.

05-04-201905-04-201905-04-201905-04-2019

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.