YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezi Konak Sohbetleri Başladı

Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezi Konak Sohbetleri Başladı

Yozgat Fatma Temel Turhan Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) tarafından, 18 Kasım 2017 tarihinde Yozgat Hüzni Baba Konağı’nda düzenlenen sohbetin ilk konuğu Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Elemanı Dr. Hilmi Türkyılmaz oldu. Katılımcıların da sorularıyla, “Zihin Haritaları Üzerine Bir Sohbet” başlıklı söyleşi, sıcak bir atmosferde gerçekleşti.

 

Yozgat BİLSEM ile Bozok Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı arasında imzalanan, Sosyal ve Bilimsel İşbirliği Protokolü çerçevesinde gerçekleştirilen programa, Yozgat İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Böyükata, Yozgat Şehitler Fen Lisesi Müdürü Fatih Başkal, Yerköy Nurdoğdu Ortaokulu Müdürü Halit Arapoğlu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ARGE Birimi’nde görevli öğretmenler ile Bilim ve Sanat Merkezi’nin öğretmenleri katıldı.

 

Konuşmacı Dr. Hilmi Türkyılmaz, Zihin Haritası, Zihin Haritasının Tarihsel Süreci, Zihin Haritasının Uygulama Alanları başlıklı konularda bilgilendirmelerde bulundu. Zihin Haritalarına Yönelik Örnek Çalışmalardan da bahsederek, Zihin haritalama teknikleri ile öğrenme ve verimlilik artırma özelliklerini anlattı. Dr. Hilmi Türkyılmaz beynin bilgiyi algılama ve saklama biçimi ile ilişkilendirilerek, günlük hayatta da rahatlıkla kullanılabileceği yönünde bazı örnek aktivitelerden örnekler verdi.

 

Toplantıda İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Yusuf Yazıcı, meslek hayatında karşılaştığı ve öğretmenin kişisel gayreti ile yapabileceği, öğretmenlerimiz için küçük ancak öğrenci ve toplumda oluşturduğu etkiler bakımından büyük ve önemli bazı örnek deneyimlerini aktardı. Çevreye olumlu katkıları olacak her türlü faaliyete şahsı ve kurumu adına katkı sunacağını belirten Sayın Yazıcı, gerçekleştirilen etkinliğin ilimiz eğitimi açısından olumlu katkılar sunacağını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

 

Bozok Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Böyükata, yeniliklerden ve yeni uygulamalardan haberdar olmanın önemine değinerek, Zihin haritaları konusunda da bilgi edinmenin bu açıdan faydalı olacağını vurguladı. Beynin çalışma mekanizmalarının pek çok teknik için esin kaynağı olduğunu belirten Prof. Dr. Böyükata, Zihin haritalarının, nitelikli düşünme, iş ve eğitim ortamları için kullanışlı pratik bir teknik olarak bilinmesinde fayda olduğunu ifade etti.

 

BİLSEM Müdürü Erol Özel, bu türden faydalı seminer, söyleşi ve sohbetleri devam ettirmek istediklerini belirterek, Yozgat’ta büyük bir değer olan konakların, şehrin tarihi ve kültürel dokusunu en iyi şekilde yansıtan mekânlar olduğunu ve bu tür faaliyetler ile konaklarımızın da hayat bulduğunu ifade etti. Konağın kullanıma sunulması vesilesiyle, konaklarımızın yeniden inşa ve ihyasında emeği geçen başta Yozgat Belediye Başkanı Dr. Kazım Arslan olmak üzere, emeği geçen tüm ekibine, ‘Zihin Haritaları Üzerine Sohbet’ başlıklı söyleşide emeği geçen ve etkinliğe katılan herkese teşekkür etti.

 

Programın sonunda Yozgat İl Millî Eğitim Müdürü Sayın Yusuf Yazıcı tarafından konuşmacı Dokuz Eylül Üniversitesi Öğretim Elemanı Dr. Hilmi Türkyılmaz’a hediye takdim edildi.

 

 22-11-201722-11-201722-11-201722-11-201722-11-2017

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.