YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Geleceğin Esnaflarına Avrupa Standartlarında İş Güvenliği Bilinci Kazandırılması

Okulumuz Yozgat Mesleki Eğitim Merkezi İle Viranşehir Mesleki Ve Teknik Eğitim Merkezi Ortaklığında Hazırlanan “Geleceğin Esnaflarına Avrupa Standartlarında İş Güvenliği Bilinci Kazandırılması” Adlı Avrupa Birliği Projesinin 21 Günlük Yurtdışı Faaliyeti Tamamlandı.
Geleceğin Esnaflarına Avrupa Standartlarında İş Güvenliği Bilinci Kazandırılması

Yozgat Mesleki Eğitim Merkezi ile Viranşehir Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi ortaklığında hazırlanan “Geleceğin Esnaflarına Avrupa Standartlarında İş Güvenliği Bilinci Kazandırılması adlı Avrupa Birliği Projesinin Yurtdışı hareketlilik faaliyeti tamamlandı. ŞANLIURFA-Viranşehir Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi, ŞANLIURFA-Eyyubiye Mesleki Eğitim Merkezi, ŞANLIURFA-Ceylanpınar Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi, ANKARA-Çubuk Mesleki Eğitim Merkezi ile YOZGAT-Mesleki Eğitim Merkezinin katıldığı hareketlilik faaliyetinde 35 öğrenci ile 5 öğretmen yer aldı. Proje katılımcıları 01 - 21 Mart 2015 tarihleri arasında 21 gün boyunca devam eden proje ile Almanya’nın Düsseldorf şehrinde iş güvenliği ve insan sağlığı ile ilgili eğitim ve staj faaliyetine katıldılar. Katılımcılar eğitim ve staj faaliyetinin dışında; Çalışma ve İş Güvenliği Bakanlığı’na, iş güvenliği danışma merkezine, Düsseldorf esnaf ve sanatkarlar odasına, itfaiye yangın merkezine, ilk yardım merkezine, iş kazalarında tıbbi yardım merkezine, iş sağlığı ve güvenliği şirketine, iş kazaları ile ilgili sigorta şirketine, sualtı ilk yardım merkezine, mesleki eğitim merkezine düzenlenen teknik ziyaretlere katıldılar. Tüm katılımcılar katıldıkları eğitim ve ziyaretler sonunda Almanya’da uygulanan iş güvenliği anlayışı ve alınan tedbirler ile ilgili çok önemli bilgi edindiler.

 

Proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Okul Müdürü Ahmet SELÇUK; “21 gün boyunca Almanya’da gerçekleştirilen hareketlilik faaliyeti katılımcılarımızın iş güvenliği alanında Avrupa düzeyinde yapılan uygulamalar hakkında bilgi edinmelerini sağladı. Çalıştıkları sektör itibariyle en tehlikeli alanda çalışan öğrencilerimiz, katıldıkları faaliyetler sonunda iş güvenliği ile ilgili bilinç düzeyini artırarak iş kazalarının ortadan kaldırılmasına ve verimliliğin artırılmasına katkı sağlayacaklardır. Önümüzdeki yıllarda kendi işyerini açacak öğrenciler, işyerlerinde İnsan Sağlığı ve İş Güvenliği kültürünü oluşturabileceklerdir.” dedi.

 

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.