YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Genç Mühendisler Şehitler Fen Lisesi Öğrencileri Buluştu

Genç Mühendisler Şehitler Fen Lisesi Öğrencileri Buluştu

Bilkent Üniversitesi öğrencileri "Gönüllü Mühendisler Projesi" kapsamında Yozgat Şehitler Fen Lisesi öğrencileriyle bir aya geldi.
Şehitler Fen Lisesi Konferans Salonunda öğrencilerle bir araya gelen Bilkentli mühendis adayları, lise öğrencilerine üniversitede yaptıkları laboratuvar çalışmaları hakkında uygulamalı bilgiler verdi.
Yozgat Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı'da programa katılarak, bu tür projelerin, eğitim kademeleri arasındaki etkileşim ve öğrencilerin motivasyonuna katkı sağladığını söyledi.

Şehitler Fen Lisesi'nde okuyan öğrenciler ile Bilkent Üniversitesinin mühendislik öğrencilerinin Yozgat'a lise öğrencileriyle buluştuğunu kaydeden Yazıcı, "Öğrencilerin bilgi birikimlerini paylaşma noktasında güzel bir etkinlik. Hem üniversite tanıtımı, hem de üniversite mühendislik bölümünde okuyan öğrencilerin yaptıkları çalışmaları buradaki öğrencilere tanıtılıyor. Yönlendirmeye de büyük katkısı oluyor." dedi. Bilkent Üniversitesi elektrik elektronik mühendisliği 2. sınıf öğrencisi ve Gönüllü Mühendisler Projesi koordinatörü Nisa Nur Camuzcu, projenin asıl amacının Anadolu'nun her köşesine ulaşıp oradaki lise öğrencilerine mühendislikleri ve üniversiteleri tanıtıp onlara vizyon katmak olduğunu ifade etti. Şehitler Fen Lisesi'nden 2017 yılında mezun olan ve Bilkent Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği 2. sınıfta okuyan Kadir Erol da, projede Yozgat sorumlusu olarak görev aldığını söyledi.
Erol, "Anadolu seferberliği adı altında Anadolu'nun çeşitli illerine giderek öğrencilere mühendislik disiplinlerini tanıtmak, onları laboratuvarlarla, atölyelerle buluşturarak onlara vizyon katabilmeyi amaçlıyoruz. Burada bizim üniversitemiz bünyesinde bulunan, elektrik- elektronik, bilgisayar, endüstri ve makine mühendisliği öğrencileri olarak üniversitede ne yapıyoruz lise simülasyonlarıyla öğrencilerin de anlayabileceği şekilde onların çalışabileceği bir ortam oluşturduk orada atölye çalışmaları yapıyoruz. diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak projeye emek veren ve katkı sağlayan herkese teşekkür ederiz.

30-09-201930-09-201930-09-201930-09-201930-09-201930-09-2019

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.