YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Genç Projecilerde Gurur Verici Artış

2014‐2015 Eğitim-Öğretim yılı Ortaokul Öğrencilerine Yönelik   X. Matematik Ve Fen Bilimleri  Bu Benim Eserim Proje Yarışması başvuruları tamamlandı.
Genç Projecilerde Gurur Verici Artış

2014‐2015 Eğitim-Öğretim yılı Ortaokul Öğrencilerine Yönelik   X. Matematik Ve Fen Bilimleri  Bu Benim Eserim Proje Yarışması başvuruları tamamlandı.

Milli Eğitim Bakanlığı Temel  Eğitim  Genel Müdürlüğü  ve TÜBİTAK işbirliğiyle, ülkemizin ihtiyaç duyduğu geleceğin bilim insanlarını yetiştirmek, yetenekli çocuklarımıza sahip çıkmak, bilimsel amaçlı yarışma ve benzeri etkinlikleri ülke genelinde yaygınlaştırmak ve teşvik etmek, geleceğin bilim insanı olma potansiyeline sahip çocuklarımızı erken yaşlarda keşfedip var olan yeteneklerini geliştirmek ve onlara araştırmacı bir ruh kazandırmak amacıyla, ülke genelinde 81 ilde “Bu Benim Eserim” ortaokul öğrencilerine yönelik Matematik ve Fen Bilimleri Proje yarışması düzenlenmektedir.

Bakanlığımızın yapmış olduğu açıklamada ilimizden bu sene 235 proje başvurusu yapıldığı bildirilmiştir.Bir önceki eğitim-öğretim yılında 125 olan proje başvurusu, 2014‐2015 Eğitim-Öğretim yılında % 88 artarak 235 projeye ulaşmıştır. Bakanlığımızın verilerine göre ilimiz Bu Benim Eserim proje başvurularında Türkiye’de iller arasında 32. sırada, bölgemizde ise 2.sırada yer almıştır.

          İl Milli Eğitim Müdürü Saim KUŞ’ yaptığı açıklamada bu başarıda yapılan proje danışmalığı eğitimlerinin, il Çalışma üyeleri tarafından okullarda yapılan proje tanıtımlarının, idareci, öğretmen ve öğrencilerimizle bire bir danışmanlıkların büyük katkısı olduğunu vurgulamıştır. Başarının bir ekip işi olduğunu ve bu başarıda büyük katkıları olan İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimine, İlimizde Proje Danışmanlığı Eğitimleri ile bize destek veren Bozok Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa BÖYÜKATA ve ekibine, fedakâr çalışmaları ile katkıda bulunan okul idareci, öğretmen ve öğrencilerimize çok teşekkür ettiğini ve bir sonraki başvuru döneminde daha büyük başarılara imza atacağımıza emin olduğunu belirtti.

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.