YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Genç Yazarlardan ‘’Köy Çocuklarıyız Biz’’ Hikaye Kitabı

Sarıkaya Hisarbey Hüseyin Demir İlkokulu 3/A sınıfı öğrencileri ‘’Köy Çocuklarıyız Biz’’ adlı kitapla yazarlığa ilk adımını attılar.
Genç Yazarlardan ‘’Köy Çocuklarıyız Biz’’ Hikaye Kitabı

Sarıkaya Hisarbey Hüseyin Demir İlkokulu 3/A sınıfı öğrencileri ‘’Köy Çocuklarıyız Biz’’ adlı kitapla yazarlığa ilk adımını attılar.

20-06-2016

3/A sınıfı öğrencileri tarafından köy hikayelerinin konu aldığı kitap ,İş Adamı Hüseyin DEMİR beyin desteği ve  okul öğretmenlerinin rehberliğinde yayımlandı.

Unutulan köy yaşantılarından hikayeleri yansıtan bu kitapta camız yoğurdundan ,bazlamanın, çöreğin ,buğdayın ,baklanın ,tarlanın ve toprağın öyküsünü minik öğrencilerimizin bakış açısıyla bulabilirsiniz.

Yazarlığa ilk adımını attıkları bugünde sevincini İl Milli Eğitim Müdürümüz Saim KUŞ ile paylaşmak ve yazdıkları kitabı hediye etmek istediler.

20-06-2016

Öğrencileri makamında ağırlayan İl Milli Eğitim Müdürümüz Saim KUŞ genç yazarla ile uzun uzun sohbet etti.

Öğrencilerin böylesine güzel ve anlamlı girişiminden memnuniyetini dile getiren İl Milli Eğitim Müdürümüz Saim KUŞ ‘’sevgili öğrenciler ziyaretiniz beni gerçekten fazlasıyla mutlu etti.

Okumanın yanında yazabilmenin de önemini ortaya koymuş olduğunuz bu muhteşem kitapla arkadaşlarınıza ve çevrenize çok büyük bir örnek oldunuz.

Aynı zamanda kültürünüzü yaşattığınız ölümsüz bir esere imza atmış oldunuz.

20-06-2016

Sevgili çocuklar yazmanın insan yaşantısına çok büyük faydaları vardır. Kişiler yazarak kendini duygu ve düşüncelerini toplum içinde daha iyi ifade eder. Yazmak aynı zamanda insanı stresten uzaklaştırır, hastaların daha çabuk iyileşmesini sağlar. Demem o ki sevgili öğrenciler yazmanın faydaları saymakla bitmez.

Ben hepinize teşekkür ediyorum ve en kısa zamanda iadeyi ziyarette bulunup okulunuza geleceğim. Sizden küçük bir ricam var ne olursa olsun asla yazmaktan vazgeçmeyin’’ dedi.

 

Öğrencilere vedalaşan il Milli Eğitim Müdürümüz Saim KUŞ küçük yazarlara günün anısına saat hediye etti.

20-06-2016

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.