YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Her Öğrenci Varlığıyla Değerlidir

Her Öğrenci Varlığıyla Değerlidir

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Yazıcı Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizi ziyaret ederek, okuldaki bölümlerde incelemelerde bulundu.

 Öğretmenlerimizle bir araya gelen Yazıcı, her öğrencimizin varlığıyla değerli olduğunu belirterek, Ülkemiz açısından üretimin önemini vurgulayıp ''Üretimde akla ilk olarak hammadde ve bu hammaddeleri işleyip ürüne dönüştürecek iş gücü, yani kalifiye eleman ihtiyacı gelmektedir.

İşte Meslek Liselerimiz sektörün ihtiyacı olan kalifiye eleman yetiştirilmesinde lokomotif görevi görmekle birlikte salgın sürecinde üretime sağladıkları katkılarla önemi her geçen gün artmaktadır. '' dedi.

Öğrencilerimizi sınıflarında ziyaret ederek, öncelikle her bir öğrencimizi meslek lisesini seçtiklerinden dolayı  en az bir meslek sahibi olarak gördüğünü ve mesleklerini en iyi şekilde yapıp, üretime ve Cennet Vatanımıza sağlayacakları katkılarından hiç şüphesinin olmadığını dile getiren Yazıcı, Meslek Lisesi öğrencilerimizin Ülkemizin geleceği için çok değerli olduğunu vurguladı.

Sanayi, eğitim, hizmet, turizm, gıda vb. bir çok sektörde Meslek Liselerimiz bir çok başarıya imza atarak, sektörlerdeki kaliteyi her geçen gün artırdığını dile getiren Müdürümüz, öğrencilerimizle sohbet edip istek ve önerilerini dinledi.

Ayrıca Yazıcı, Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizin Milli Eğitim Bakanlığımız için 2.500 adet öğrenci masa sırası yapıp teslim ettiğini, 2.500 adet ise sipariş aldığını , Anaokullarımız için 1.200 adet denge tahtası ve  Merkezdeki okullarımız için 125 adet pedallı dezenfektan aparatı ürettiğini söyleyerek, okullarımızda ihtiyaç duyulan eğitim araç ve gereçlerin üretimi ve tamirinin de yapıldığını dile getirdi.

Okulumuzda kurum kültürünün geliştirilmesi için öğrenci ve velilerimize yönelik sorun analizlerinin yapılması sorunların genel başlıklar haline getirilerek bir eylem planı dahilinde velilerimize seminerler verilmesi talimatını verdi.

Okulumuzun yönetici, öğretmen, öğrenci ve çalışanlarına Ülkemiz ekonomisine vermiş olduğu desteklerden dolayı teşekkür eden Yazıcı ziyaretini sonlandırdı.

26-10-202126-10-202126-10-202126-10-202126-10-2021

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.