YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Halide Edip Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hasta ve Yaşlı Bakım Bölümü Öğrencilerinden Evde Bakım Hizmetleri

10 Aralık 2015 tarihinde Yozgat  belediyesinin kültürel ve sosyal hizmetler bölümü sosyal işler müdürlüğü ile ortaklaşa bir çalışma yürütülmüş olup Halide Edip Kız Teknik ve Meslek Lisesi Hasta ile Yaşlı Bakım Bölümü öğrencileri ,branş öğretmeni ve görevli idarecisi başkanlığında sahaya inerek bir hastayı evinde ziyaret etti. 
Halide Edip Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hasta ve Yaşlı Bakım Bölümü Öğrencilerinden Evde Bakım Hizmetleri

           Kişisel bakım ve temizliğini yaparak bazı temel ihtiyaçlarını karşılamış ve hastaya moral desteği vermiştir. Öğretmenleri Ümran Muşlu eşliğinde Yeni Cami Mahallesinde yalnız yaşayan 71 yaşındaki İhsaniye Geçgel´i ziyaret eden öğrenciler, Geçgel´in kişisel ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı oldu.Öğretmen Muşlu, hasta ve yaşlı hizmetleri bakımı bölümünün okulda 7 yıldır eğitim verdiğini söyledi.Bölümde evde bakıma muhtaç ve hasta insanlara veya kurumlarda kalan hasta ve yaşlılara hizmet verecek personel yetiştirdiklerini ifade eden Muşlu, şunları söyledi:"Dünya nüfusu yaşlanmakta ve yaşlı nüfus oranı gittikçe artmakta.                       Buna bağlı olarak yaşlı bakım personeline olan ihtiyaç da artmaktadır. Bu ihtiyacı fark eden yetkililer bu bölümü açmışlar. Buna yönelik olarak öğrencilerden de ciddi bir talep var. Biz hastane ve kurumlarda hastaların tedavi değil, bakıma yönelik ihtiyaçlarını gidermeye yönelik hizmet veriyoruz."Evde bakım hizmetleri de verdiklerini belirten Muşlu, öğrencilerinin okulda eğitimlerini tamamladıktan sonra, huzurevi, rehabilitasyon merkezi, bakım evleri gibi yerlerde staj yaptıklarını ve deneyimli bir personel haline geldiklerini dile getirdi.

21-12-2015

         İhsaniye Geçgel´in evine 12. sınıf öğrencileriyle geldiklerini ifade eden Muşlu, "Bu öğrencilerimiz 2 aydır rehabilitasyon merkezinde staj yapıyorlar. Bu konuda deneyim kazandıkları için evde bakıma muhtaç kişilerin kişisel bakımını yapmak üzere böyle bir etkinliğe katıldık. Bakıma muhtaç yaşlımızın her türlü kişisel bakımını yapmaları, ona yardımcı olmaları, kişisel ihtiyaçlarını karşılamak için bu gün buradayız" diye konuştu.

21-12-2015

Bizde İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak okulumuzu ve öğrencilerimizi bu değerli hizmetlerinden dolayı kutuluyor iyi çalışmalar diliyoruz.                                                                                            

 

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.