YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Seminer ve Hazırlık Çalışmaları Yerinde İnceleniyor

Seminer ve Hazırlık Çalışmaları Yerinde İnceleniyor

Müdürlüğümüz tarafından İlimiz genelindeki okul ve kurumlarımızda yapılan seminer çalışmaları ile eğitim öğretime hazırlık çalışmaları İl Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri, tarafından yerinde incelenmektedir.

Bu kapsamda İl Milli Eğitim Müdürü ,İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ,Şube Müdürleri  ile İlçe Milli Eğitim Müdürleri ve Şube Müdürleri görevlendirilmiş olup ,planlama dahilinde yerinde incelemeler yapılmaktadır.

İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf YAZICI bu kapsamda incelemelerde bulunmak üzere Sorgun İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin EKİNCİ’yi de makamında ziyaret edip ,Sorgun Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu ile Şehit Ahmet Alan Anadolu Lisesini ziyaret ederek ,hazırlık çalışmaları hakkında bilgi alıp ,incelemelerde bulundu.

Okullarımızda öğretmenlerimizin seminer çalışmalarına iştirak eden YAZICI hem akademik başarının artırılması hem de öğrencilerimize değer duygularının kazandırılması için çalışmaların planlı bir şekilde ve bilimsel zeminde yürütülmesi gerektiğini belirterek ,derslerin işlenişlerinde kazanımlara uygun metot ve yöntemlerin belirlenmesi ,her kazanımın ölçülmesi ve ölçeklere işlenerek tam öğrenme ilkesine göre çalışılması ,velilerimizin sorunlarının tespit edilmesi ve bu sorunların çözümüne  yönelik okul içi seminerler düzenlenmesi ,yönetici ,öğretmen ve öğrencilerin birlikte kitap okuyarak sosyal öğrenme yöntemiyle öğrencilere kitap okuma alışkanlığının kazandırılması ,veli öğrenci ve şube rehber öğretmenin birlikte ve öğrenciye yönelik çalışma ve etkinlik programı hazırlanması ve programın müştereken takip edilmesi ,her öğrencinin yeteneklerinin tespit edilerek en az bir etkinlik içerisine dahil edilmesi gerektiğinin vurgulayarak , aslolanın çocuklarımızın mutlu olması; mutlu öğrencinin umutlu ,umutlu öğrencinin de başarılı olacağını söyledi.

Çocuklarımızın, bugünümüz ve geleceğimizin tamamı ile doğrudan ilgili olduğunu belirten YAZICI  ,yönetici ,öğretmen ve tüm çalışanlara teşekkür edip ,sağlık ve esenlikler içeresinde bir ders yılı geçirme temennisinde bulunarak, ziyaretini sonlandırdı.

 

 

05-09-201805-09-201805-09-201805-09-201805-09-201805-09-201805-09-201805-09-2018

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.