YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Yazıcı İlçe Milli Eğitim Müdürlerimizin Katılımıyla Toplantı Gerçekleştirdi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Yazıcı İlçe Milli Eğitim Müdürlerimizin Katılımıyla Toplantı Gerçekleştirdi

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI başkanlığında Müdürlüğümüz yöneticileri ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin katılımıyla video konferans bağlantısıyla toplantı gerçekleştirdi.

Toplantıda salgın (Covid 19)süreci boyunca dikkat edilmesi gereken hususlar, Liseye Geçiş Sınavı(LGS), Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YKS) süreçlerinde yapılacak çalışmalar, Merkezi Sınavda alınacak tedbirler, 11 Mayıs tarihinde Ölçme Değerlendirme Merkezimiz tarafından yapılacak olan "Kazanım Değerlendirme Testi", maske üretimi, vefa sosyal destek gruplarının faaliyetleri, canlı dersler, EBA ve EBA TV'ye öğrencilerimizin erişimi ve yararlanması, öğretmenlerimize yönelik uzaktan eğitim faaliyetlerinin takibiyle katılımının sağlanması, psikolojik ve sosyal destek ihtiyacı olan öğrenci ve ailelerine rehberlik yapılması, şehit ve gazilerimizin çocukları ile yetim çocuklara öncelikle destek olunması, yalnız yaşayan öğretmenlerimize destek olunması, öğrencilere yönelik test, ders videosu vb. materyaller hazırlanması, özellikle dezavantajlı öğrencilerin kazanım elde etme süreçleri ile tüm öğrencilerin kazanım elde etme süreçlerinin takip edilmesi, veli ve öğrencilerin şube rehber öğretmenlerince telefonla aranarak rehberlik yapılması ve destek olunması, telafi eğitimi konularının görüşüldüğü toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürlerimizin soru görüş ve önerilerini dinlendi.

Bu sürecin gerekli tedbirlerin devam ettirilerek en kısa sürede atlatılacağı temennisinde bulunan Müdürümüz, maske üretiminde, vefa sosyal destek gruplarında görev alan aynı zamanda öğrencilerimizin evlerini ziyaret ederek televizyon temin edip, EBA TV ayarlarını yapan ve bu sürece destek verip katkı sağlayan yönetici, öğretmen, usta öğretici ve tüm eğitim çalışanlarına teşekkür etti.

Müdürlüğümüz yöneticileri ile İlçe Milli Eğitim Müdürlerimize toplantıya katılımları ve desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.

11-05-2020

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.