YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Salgın Sürecinde Müdürlüğümüzce 49.804 Bireye Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Hizmeti Verildi

Salgın Sürecinde Müdürlüğümüzce 49.804 Bireye Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Hizmeti Verildi

Tüm dünyada yaşanan koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle çocuk ve gençlerin kendileri, aileleri, arkadaşları, sevdikleri ve yakınları için endişe, kaygı, panik ve korku yaşaması oldukça olağan bir durumdur.

Yetişkinlerimiz, bu süreçte çocuk ve gençlerin ne zaman yardıma ihtiyaçları olduğunu anlamakta zorlanabilirler.

Salgın hastalık tehdidi gibi zorlu bir yaşam olayı karşısında insanlar, kendilerini güvende hissetmek ve her şeyin kontrol altında olduğunu bilmek ister.

Bu yüzden, koronavirüs riskinin kendimiz ve sevdiklerimiz üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak için psikolojik sağlamlığımızı artırarak daha az kaygı yaşamamız, kendimizi güvende hissetmemiz ve yaşanan sürece sağlıklı uyum gösterilmesine yönelik Rehberlik ve Araştırma Merkezlerimizce ilimiz genelinde 28.131 öğrenci, 20.354 veli ve 1.319 diğer paydaşlarımız olmak üzere 49.804 kişiye bireysel rehberlik hizmeti sunulmuştur.

Bu çalışmalarda emeğini esirgemeyen yöneticilerimiz, rehberlik öğretmenlerimiz ve sınıf rehber öğretmenlerimiz, olmak üzere, katılım gösteren öğrenci, öğretmen, veli ve diğer personeller ile çalışmalarımıza desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ederiz.

 

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.