YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklal Marşı Konulu Basın Açıklaması

İstiklal Marşı Konulu Basın Açıklaması

 Çeşitli İnternet sitelerinde ve sosyal medya hesaplarında, ''İstiklal Marşını okuyamayan Yozgat Milli Eğitim Müdürü ve yardımcıları, Milli Eğitim Müdürü İstiklal Marşını Okuyamadı'' vb. başlıklarla videolar yayınlanmıştır. Yapılan araştırmalar neticesinde Söz konusu videonun 2007 yılında Kayseri ilinde ´´ Kayseri Şehit Aileleri ve Malulleri derneği yöneticileri tarafından , 20 ekim 2007 tarihinde derneğin olağanüstü genel kurulunun açılışında okunan İstiklal Marşından bir alıntı olduğu ve NTV Televizyon kanalında da haber olarak çıkan bir görüntü olduğu anlaşılmıştır.

       Bir takım art niyetli kimseler tarafından hem İlimizi hem kurumumuzu yıpratmak maksadıyla İnternet ortamına servis edilen bu videonun kurumumuzla kesinlikle alakası bulunmamaktadır.

Söz konusu videolar yukarıda belirtmiş olduğumuz başlıklarla ve gerçek dışı iddialarla paylaşılarak, kamuoyu yanıltılmaya çalışılmaktadır. Hukuka ve gerçekliğe uygun olmayan karalayıcı ve hedef gösterici niteliğe haiz paylaşımlarla kurumumuzun saygınlığına saldırılmakta ve kurumumuz yöneticilerinin kişilik hakları ihlal edilmektedir.

Kişilik haklarına ağır şekilde saldırı mahiyetinde olan paylaşımlara erişimin engellenmesi ve sorumlular hakkında cezai müeyyidelerin uygulanması için her türlü hukuki yollara başvurulduğunun değerli kamuoyunca bilinmesi hususu saygıyla duyurulur.

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.