YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

45000 ÖĞRETMEN ATAMASI KAPSAMINDA İLİMİZE ATANAN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERİN DİKKATİNE

45000 ÖĞRETMEN ATAMASI KAPSAMINDA İLİMİZE ATANAN SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERİN DİKKATİNE

 

                İlimize atanan sözleşmeli öğretmenler hakkında ilgili Mevzuatlar gereği Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması süreci Müdürlüğümüzce başlatılmıştır.

                Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması süreci tamamlanan adaylar Müdürlüğümüzce bilgilendirilecek olup; aşağıda yer alan belgelerin Müdürlüğümüz Atama Birimine elden [ posta, kargo yolu ile de evrak teslimi kabul edilecek olup;  elden teslim edilen başvuru evrakları dışında posta/kargo yolu ile gönderilen başvuru evraklarının süresi içerisinde ya da herhangi bir nedenden dolayı Müdürlüğümüze ulaşmaması durumunda sorumluluk adaya ait olacaktır. Evraklarını kargo/posta yolu ile gönderen adaylar göreve başlama esasında evrakların asıllarının adayların yanında bulunması gerekmektedir. (Adres : Karatepe Mah.H.Ahmet Yesevi Cad.Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 Atama Birimi Merkez/YOZGAT) ]  teslim etmeleri istenecektir.

 Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması süreci tamamlanmayan adayların evraklarını teslim ETMEYİP sürecin tamamlanmasını beklemeleri gerekmektedir. 

 

1 - Lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesinin aslı veya onaylı örneği ile birlikte 1 adet fotokopisi ya da E-Devlet sisteminden alınan Mezuniyet Belgesi çıktısı da kabul edilecektir.

 

2 - Orta Öğretim Alan Öğretmenliği Tezsiz Yüksek Lisans, Pedagojik Formasyon Programı/Pedagojik Formasyon Eğitimi Sertifikası, İlköğretim Sınıf Öğretmenliği ya da İngilizce Öğretmenliği Sertifikası programlarından birini tamamladığına ilişkin belge veya bu belgenin onaylı örneği ile birlikte 1 adet fotokopisi

 

3 - Yurt dışındaki yüksek öğretim kurumlarından mezun olanların, Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca verilen yüksek öğreniminin ve pedagojik formasyon belgesinin yurt içindeki yükseköğretim kurumlarına veya programlarına denklik belgesi, ile birlikte 1 adet fotokopisi

 

4. Talim ve Terbiye Kurulu kararı gereğince Felsefe bölümü mezunlarından 16 kredi sosyoloji, 16 kredi psikoloji; sosyoloji bölümü mezunlarından 8 kredi mantık, 16 kredi felsefe, 16 kredi psikoloji aldığına dair belgenin aslı veya onaylı örneği (Bu belge pedagojik formasyon belgesi yerine kullanılamaz.), istenecektir.

 

5. Kimlik Fotokopisi.

 

7. Son altı ay içinde çekilmiş Biometrik fotoğraf (3 adet)

 

8. Güncel tarihli Adlî Sicil Kaydı. (E-Devlet Çıktısı Kabul Edilecektir.)

 

9. Elektronik Başvuru Formu (Mülakat için alınan form)

 

10. Başvuru esnasında Pedagojik Formasyon Belgesi yerine resmi yazı ibraz edenlerden Pedagojik Formasyon Belgesinin aslı ile birlikte 1 adet fotokopisi

 

11. Sağlık durumu yönünden Öğretmenlik görevini yapmasına engel bir durumu olmadığına dair tam teşekküllü (devlet veya özel) hastaneden alınacak olan Sağlık Kurulu Raporunun aslı

 

12.Mal Bildirim Formu. (İndir)

 

13. Erkek Adaylar İçin Askerlik Durum Belgesi (E-Devlet Çıktısı Kabul Edilecektir.)

 

14- Halen Askerlik görevini yapmakta olan adaylar birliklerinden alacakları belgeyi 30 Haziran 2023 tarihine kadar dilekçe ekinde gönderecek olup, terhis tarihinden itibaren en geç 30 gün içinde istenilen belgeleri teslim edeceklerdir.

 

15- Kamu Görevlileri Etik Sözleşmesi. (İndir)

 

Detaylı bilgi için:

Yozgat İl Milli Eğitim Müdürlüğü Atama Birimi ile irtibata geçebilirsiniz.

03542806632

03542806633

03542806635

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.