YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Tek Yürek Projesi Kapsamında Diyarbakır'daki Kardeş Okulumuza Ziyaret

Tek Yürek Projesi Kapsamında Diyarbakır'daki Kardeş Okulumuza Ziyaret

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz TEK YÜREK Projesi kapsamında, depremden etkilenen 11 İl İmam Hatip okullarını 70 ildeki İmam Hatip okulları ile kardeş olarak eşleştirdi. Bu proje kapsamında okulumuz Yozgat Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin kardeş okulları Diyarbakır Kayapınar Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip lisesi ve Diyarbakır Kayapınar Ertuğrul Gazi İmam Hatip Ortaokulu oldu. Aynı proje kapsamında Ayşe Ilıcak Kız Anadolu İmam Hatip lisemizin kardeş okulu ise Diyarbakır Bismil  ilçesi Kız Anadolu İmam Hatip lisesi oldu. Bu kardeş okullara Yozgat Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Ayşe Ilıcak Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi yönetici, öğretmen ve öğrencileriyle 2 günlük ziyaret gerçekleştirildi.

Kardeş okullarımızda öğretmenlerle ve öğrencilerle yapılan görüşmelerde 6 Şubat'ta yaşanan deprem nedeniyle Yozgat'ımızın geçmiş olsun dileklerini iletilerek acıları paylaşıldı.

Karşılıklı güzel temennilerle , Genel Müdürlüğümüz TEK YÜREK projesi ile tesis edilen kardeşliğimizin karşılıklı ziyaretler ile güçlendirilmesi kararı alınarak kardeş okullarımız öğretmen ve öğrencilerine  Yozgatlı Hayırsever İş İnsanı Bilal Şahin'in hazırlatmış olduğu çeşitli hediyeler takdim edildi.

Yapılan ziyaret kapsamında kardeş okullarımızın mihmandarlığında Güneydoğunun incisi Diyarbakır şehir gezisi ile ziyaret sonlandırıldı.

Ziyaretimizde heyetimizle gönülden ilgilenen misafir eden, başta Diyarbakır Kayapınar İlçe Milli Eğitim Müdürü Kayahan Subaşı , Diyarbakır Kayapınar Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip lisesi Müdürü Haydar Korkmaz  ve Diyarbakır Kayapınar Ertuğrul Gazi İmam Hatip ortaokulu Müdürü Hüseyin Çen olmak üzere bu güzel projede emeği geçen katkı ve katılım sağlayan herkese teşekkür ederiz.

Yozgat eğitim ailesi olarak depremden etkilenen vatandaşlarımıza acil şifalar, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza ise Allah'tan rahmet ve yakınlarına başsağlığı dileriz.

25-05-202325-05-202325-05-2023

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.