YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Bu Benim Eserim Kayseri Final Sergisi

Bu Benim Eserim Kayseri Bölge Finalinde İlimizden Büyük Başarı! Ülkemizin ihtiyaç duyduğu bilim insanlarını yetiştirmek, geleceğin bilim insanı olma potansiyeline sahip çocuklarımızı erken yaşlarda keşfedip var olan yeteneklerini geliştirmek ve onlara araştırmacı bir ruh kazandırmak amacıyla MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile TÜBİTAK iş birliğinde yürütülen “Bu Benim Eserim” Ortaokul öğrencilerine yönelik Matematik ve Fen Bilimleri Proje yarışmasının 10. Kayseri Bölge Finali 5-6 Mayıs 2015 tarihlerinde Kayseri  de yapıldı.
Bu Benim Eserim Kayseri Final Sergisi

Bu Benim Eserim Kayseri Bölge Finalinde İlimizden Büyük Başarı!

Ülkemizin ihtiyaç duyduğu bilim insanlarını yetiştirmek, geleceğin bilim insanı olma potansiyeline sahip çocuklarımızı erken yaşlarda keşfedip var olan yeteneklerini geliştirmek ve onlara araştırmacı bir ruh kazandırmak amacıyla MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ile TÜBİTAK iş birliğinde yürütülen “Bu Benim Eserim” Ortaokul öğrencilerine yönelik Matematik ve Fen Bilimleri Proje yarışmasının 10. Kayseri Bölge Finali 5-6 Mayıs 2015 tarihlerinde Kayseri  de yapıldı.

 

Bölge finaline Aksaray, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Niğde, Sivas, ve Yozgat illerinden 50 proje katılmış olup katılan projelerden 3 Matematik ve 3 Fen Bilimleri alanlarında toplam 6 proje 2-4 Haziran 2015 tarihinde Ankara’da yapılacak olan ülke finaline katılmaya hak kazanmıştır.

           Matematik ve Fen Bilimleri alanında 1200 proje arasından 50 proje arasına girmeyi başaran aşağıdaki tablodaki okullarımız ilimizi Kayseri Bölge sergisinde başarı ile temsil etmişlerdir.

İLÇE

OKUL

PROJE ALANI

PROJE ADI

ÖĞRENCİ

DANIŞMAN ÖĞRETMEN

ÇAYIRALAN

Şehit Yarbay Yusuf Turgut Ortaokulu

BİYOLOJİ

ANTIBAKTERIYEL SIVI SABUNLARIN ÇEVREYE ETKISI

KIBANUR ALTUNOK

SÜMEYYE HAKAN

SORGUN

Agâhefendi Ortaokulu

MATEMATİK

PARILDAYAN ÇOKGENLER

MELİH ÖZGÜR ÖZYURT

MUSTAFA YAŞAR

SORGUN

Yunus Emre Ortaokulu

MATEMATİK

BIR FOTOĞRAF MAKINASI YAPALIM

ŞEYMA NUR ŞAHİN

ŞÜKRÜ KARA

MERKEZ

Fatma Temel Turhan Bilim Ve Sanat Merkezi

FİZİK

YALITIMIN YENI GÖZDESI BALKABAĞI

FEYZA ÖZKAN

FİGEN TETİK

MERKEZ

Fatma Temel Turhan Bilim Ve Sanat Merkezi

KİMYA

GÜLHATMI ILE YAPIŞTIR ZARARI UZAKLAŞTIR

EZGI ÇAKIROĞLU

FİGEN TETİK

MERKEZ

Celal Atik Ortaokulu

MATEMATİK

EŞKENAR ÜÇGEN TERAZİ

NAGİHAN GÜRLER

UĞUR ÇINAR

 

Yozgat Bilim ve Sanat Merkezi öğrencisi Ezgi ÇAKIROĞLU Kayseri 10. Bölge Final Sergisinde Kimya alanında “Gülhatmı Ile Yapıştır Zararı Uzaklaştır ” projesiyle üçüncü oldu.

 

          Yozgat Milli Eğitim Müdürlüğü olarak başta Yozgat Bilim Sanat Merkezi olmak üzere, yarışmada eseri sergilenen tüm okullarımızın yönetici, öğretmen ve öğrencilerini tebrik ediyor. Ankara finaline kalan okulumuza başarılar diliyoruz.

 

 

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.