YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin Genel Değerlendirmesi Yapıldı

Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin kalitesinin artırılması, öğrenci profili, veli ve sektör ilişkileri, bu liselerde çalışan öğretmenlerin
Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin Genel Değerlendirmesi Yapıldı

Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinin kalitesinin artırılması, öğrenci profili, veli ve sektör ilişkileri, bu liselerde çalışan öğretmenlerin genel durumu gibi konularda fikir alışverişinde bulunmak amacıyla Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde görev yapan idareci ve öğretmenleriyle  2 gün süren bir değerlendirme toplantısı yapıldı.

            Dana öncesinden  Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde görevli rehber öğretmenlerin hazırladığı anketler Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerinde görevli öğretmenlere, öğrencilere, velilere ve sektör temsilcilerine uygulandı. Ankete 164 öğretmen, 1086 öğrenci, 422 veli ve 107 sektör temsilcisi katıldı. Ankete verileri okul bazında ayrı ayrı, genel ve karşılaştırmalı olarak değerlendirildi. Birinci gün Mimar Sinan, Fatih ve Mustafa Kemal Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri, Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin toplantı salonunda, İkinci günde Halide Edip, Zübeyde Hanım, Atatürk ve Yozgat Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri de, Halide Edip Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi toplantı salonunda bir araya geldi.

 

           Anket sonuçları madde madde analiz edildi. Değerlendirmeler oldukça verimli geçen toplantıya katılım yoğundu. Bu çalışmada emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür ediyoruz. 

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.