YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Merkezindeki Okul ve Kurum Müdürleri ile Toplantı Yapıldı

İl Merkezindeki Okul ve Kurum Müdürleri ile Toplantı Yapıldı

Merkez Okul Müdürleri toplantısı İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI başkanlığında 22.05.2018 tarihinde, İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz müdür yardımcıları, şube müdürleri ve okul müdürlerimizin katılımıyla yapıldı.

Toplantıda okul müdürlerimizin tek tek sorunlarını dinleyen Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI eksiklikleri not alarak giderilmesi için gerekli talimatları verdi. Toplantıya katılan Müdür Yardımcılarımız ve Şube Müdürlerimiz söz alarak, birimleriyle alakalı iş ve işlemler hakkında okul müdürlerimize bilgi vererek sorularını cevaplandırdı.

Ardından toplantıda gündem maddelerinden ; ödeneklerin takibi ,öğrenci kontenjanlarının sisteme girilmesi ,atama ve yer değiştirme takvimi ,rehberlik hizmetleri ,pansiyonlarımızın yeni eğitim-öğretim yılına hazırlanması ,kurum kültürü ve kurum iklimi oluşturma ,orta öğretime geçiş sınavı ,üniversiteye yerleştirme sınavları ,2017-2018 ders yılının değerlendirilmesi  ,yıllık eylem planının okul ve kurum müdürlerince hazırlanması ,öğrenci davranışları ve izlenmesi konuları görüşülüp kararlar alındı.

İl Milli Eğitim Müdürümüzün talimatıyla  AR-GE birimimizin yaptığı 2014-2016 yılları arası TEOG ,YGS ,LYS sonuçlarının dersler ve İl bazında başarı grafiği, yapılan toplantıda sunum şeklinde yansıtılarak okullarımız ele alınıp gözden geçirildi.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI Akademik başarının sürekli izleneceğini, yönetici ve öğretmenlerimizin  planla ,uygula, kontrol et ,önlem al (PUKÖ) prensibiyle çalışırsa iletişim sorunu olmadan başarıya ulaşacaklarını söyleyerek, yöneticilik ve liderlik konularına değindi.

Eğitim camiası olarak ‘’BEN ‘’ dili yerine her zaman ‘’BİZ’’ dilini tercih etmemiz gerekliğini  ve eğitimcilerin bir ilin gelişim ve dönüşüm mimarı olduğunu vurguladı.

Eğitim ,Bilim ve Öğrenme şenliğine katkı sağlayan herkese teşekkürlerini ileten YAZICI, Milli Eğitim Müdürlüğü olarak ‘’Yozgat Eğitimini Geliştirme Projesi’’ üzerinde çalışıldığını, bu proje çerçevesinde ölçme ve değerlendirme merkezimiz ile birlikte çalışılıp İlimizin kontrol ve takip sistemi verilerini elde ederek daha başarılı bir eğitim-öğretim yılı hazırlamak için gerekli planlamaların yapıldığını dile getirdi. Her okulun ve kurumun 4 yıllık eylem planı hazırlayacağını ve bu eylem planları çizgisinde gerekli çalışmaların yapılarak okul ve kurumların performans göstergelerinin bu veriler üzerinden yapılacağını belirtti.

Huzur ve güven içeresinde bir ders yılını geride bırakmak üzereyiz aynı temennilerle yeni eğitim-öğretim yılının da huzur ve güven içerisinde geçmesini diliyor, toplantıya katılan öğretmenlerimize, okul müdürlerimize, tüm eğitim camiasına, destek olan ve katkı sağlayan herkese  teşekkür ederim’’ dedi.

 22-05-201822-05-201822-05-201822-05-201822-05-201822-05-2018

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.