YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail Altınkaynak'ın İlköğretim Haftası Kutlama Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz İsmail Altınkaynak'ın İlköğretim Haftası Kutlama Mesajı

 

Bugün İlimizde 76.000 bin evladımız, ilk ders zilinin çalmasıyla birlikte büyük bir sevinç ve coşku ile okul, öğretmen ve arkadaşlarıyla buluşuyor.

Öğrenci, öğretmen, veli ve eğitim camiamızın tüm paydaşları ile yeni eğitim- öğretim dönemi heyecanını ve sevincini tüm kalbimle paylaşıyor, bu heyecanın bütün yıl boyunca ilk günkü gibi sürmesini diliyorum.

Millet olarak bizlerin en büyük sermayesi, insan kaynağı ve beşeri gücümüzdür. Bugünün ve geleceğin dünyasında söz sahibi olmaya devam etmek istiyorsak, bu gücü en iyi şekilde kullanmak zorundayız. En kıymetli varlığımız evlatlarımızı, çağın gerektirdiği bilgi, beceri ve teknoloji ile buluşturarak milli ve manevi değerlerimiz ile donatmalıyız. Bunun ilk şartı; vatanına, bayrağına, devletine, tarihine ve milletine bağlı nesiller yetiştirmektir. O sebeple ülke olarak en temel amacımız; çocuklarımızın milli ve manevi değerleri önceleyen, nitelikli ve kaliteli bir eğitim almalarıdır. Bu bağlamda "Türkiye Yüzyılı" vizyonu ışığında hedeflerimize kilitlenmeli, düzenli ve disiplinli çalışarak kendimizi en iyi şekilde yetiştirmeliyiz.

2023-2024 eğitim ve öğretim yılının ülkemize, milletimize, öğrencilerimize, velilerimize, eğitim camiamıza hassaten Yozgat'ımıza hayırlı olmasını diliyorum.

 

 

                                                                                                                                                                                                                                        İsmail ALTINKAYNAK

                                                                                                                                                                                                                                        İl Milli Eğitim Müdürü

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.