YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI Fatma Temel Turhan Ortaokulunu Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI Fatma Temel Turhan Ortaokulunu Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti ve onlara ders çalışma ve bilgiye erişim konularında örneklerle bilgi paylaşımında bulunarak EBA ‘da yayınlanan soru örneklerinin ve çözülmesinin isabetli olacağından bahsetti. 

Okul Müdürümüz Selim YOZGAT’ı makamında ziyaret ederek okul ile ilgili bilgiler alan Milli Eğitim Müdürümüz, öğretmenler odasında öğretmenler ile toplantı yaparak sohbet etti .

Öğrencilerin bireysel farklılıklarının göz önünde bulundurulmasını ,yeteneklerinin keşfedilmesini ,öğrenme stillerinin belirlenmesini ve onlara etkin bir rehberlik yapılmasını isteyerek kök değerlerimizin öğrencilerimize en güzel şekilde öğretilmesini isteyerek edinilen bilgilerin İçselleştirilerek davranışa dönüşmesinin önemini ve gereğini vurguladı. Derslerde anlatılan bilgilerin soyut kavramlardan ziyade hayatın içinden somut kavramlarla anlatılmasının dersleri anlamada, öğrenmede daha etkin olacağını ve öğrencilerimizin anlama güçlüğü çekmeyeceğini belirtti.

Bir diğer husus olan ,televizyon ve İnternet kullanımının zararları ve yararlarından bahsederek bu araçların doğru bir şekilde kullanılması , bu konuda da öğrencilerimize öğretmenlerimizin rehberlik yapması gerektiğini vurguladı.

Sayın Valimizin himayelerinde yürütülen öğrenci koçluğu projesinin sadece kağıt ve evrak işlerine boğulmayıp gerçekten öğrencilerimizin kalbine dokunabilmeyi hedeflediğini belirten YAZICI her öğretmenimizin öğrencilerin hayatına doğrudan etki eden bileşenleri tespit edip empati kurarak yaklaşmasının öğrencileri anlama ve sorunlarına daha doğru çözümler bulmayı kolaylaştıracağını belirtti. Empati kurmanın etkin yolunun öğrencileri çok iyi tanımaktan geçtiğini belirten Milli Eğitim Müdürümüz öğrencilerimize problem tarama testlerini uygulayarak ,kaygı ve korkularını doğru belirlememizin gerektiğini vurguladı. 

Pedagoji eğitimi alan öğretmenlerimizin  ,çocuklarımızın gelişim evreleri ve içsel dünyaları hakkında velilerimize bilgi vermeleri, onların çocuklarını daha iyi anlamlarını bu sayede ,çocukların da üzerlerindeki baskının kalkmasını sağlayacağını dile getirdi. Asıl olanın çocukların mutluluğu olduğunu dile getirdi.

Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI son olarak öğretmenlerimizin görüş ve önerilerini alıp yönetici ,öğretmen ve diğer çalışanlara teşekkür ederek ziyaretini sonlandırdı.

12-12-201712-12-201712-12-201712-12-201712-12-201712-12-201712-12-201712-12-201712-12-2017

 

 

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.