YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI’nın 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Sonu Karne Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf YAZICI’nın 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Sonu Karne Mesajı

 

2017-2018 eğitim- öğretim yılının ikinci dönemini eğitim camiamızın özverili çalışmaları ve velilerimizin destekleriyle başarılı bir şekilde tamamlamış bulunuyoruz. 8- Haziran Cuma günü ilimiz genelinde okulöncesinde 5.064,ilkokulda 22.502 ,Ortaokulda 26048 ve ortaöğretim kademesinde 22.931   olmak üzere toplamda 76.545 öğrencimiz karnelerini alacaklar.

Öğretim yılının ikinci döneminin başarıyla tamamlanmasında, ilimiz genelinde fedakârca çalışan 938 idareci, 5728 öğretmen ve 2327 personel olmak üzere 8993 eğitim ordusuna emeklerini ve sevgilerini esirgemedikleri için hassaten teşekkür ederim.

 

Karne, öğrencinin tüm potansiyelinin bir göstergesi değildir. Öğrencinin karnesi ne olursa olsun evlatlarımızın kendi benlikleri ve varlıklarıyla en kıymetlimiz olduğunu unutmamalıyız.

Bu nedenle ,karnedeki durumundan dolayı öğrencilerimizi rencide edici söz ve davranışlardan uzak durmalıyız. Sonuç yerine süreçleri birlikte gözden geçirerek sonuçlar üzerindeki kendi payımızın ne olduğunu iyi değerlendirmeliyiz.   

Sadece notlarına bakarak onları yargılamak, eleştirmek haksızlıktır. Karneyi bir bütün olarak görmeli, sadece ders notlarına odaklanmaktan ziyade davranış notlarını da değerlendirmek, çocuğumuzu birey olduğu, insan olduğu için değerli kılmak, varsa eksiklerini, başarısızlıklarını onlarla uygun bir üslupla, sevgi diliyle konuşarak değer duygusunu artırmak  daha yararlı olacaktır.

Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizler çocuklarımızın başarılı olması için gereken imkanları sunuyoruz. Yaz tatilinde de siz değerli velilerimizin ve öğrencilerimizin talepleri olması durumunda yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kurslarımıza devam edeceğiz. Çocuklarımızın yaz dönemi destekleme ve yetiştirme kurslarına katılması bir sonraki eğitim-öğretim dönemine hazırlık yapmasına ve sınavlarda başarıyı elde etmesine büyük oranda katkı sağlayacaktır. Aynı zamanda Halk Eğitim Müdürlüğümüz  bünyesinde açacağımız  bağlama, gitar, okçuluk ,bilgisayar, el becerileri ,el sanatları, spor aktiviteleri halk oyunları vb. kurslarla öğrencilerimizin yaz tatillerini kaliteli bir biçimde geçirmesini sağlayarak öğrencilerimizin kendi yetenek ve becerilerini  keşfetmelerini amaçlıyoruz. Bu nedenle öğrencilerimizin açılacak olan yaz kurslarına yönlendirilmeleri önemli bir husustur.        

            En içten duygu ve düşüncelerle geleceğimizin teminatı olan, kendilerine hizmetkar olmaktan büyük onur ve gurur duyduğumuz evlatlarımızın yetiştirilme sürecinde fedakarca çalışıp, desteklerini esirgemeyen okul yöneticilerimize ,öğretmenlerimize , velilerimize ve eğitim adına katkı sağlayan   herkese teşekkür eder, eğitim camiamıza ve bütün öğrencilerimize güzel bir yaz tatili, sağlık ve esenlikler dilerim.

06-06-2018

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.