YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YUSUF YAZICI’NIN 2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1.DÖNEM KARNE MESAJI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ YUSUF YAZICI’NIN 2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 1.DÖNEM KARNE MESAJI

2018-2019 Öğretim yılının birinci dönemini eğitim camiamız ,öğrenci ve velilerimizin gayret ve çabalarıyla başarılı bir şekilde tamamlamış bulunuyoruz. 18 Ocak Cuma günü ilimiz genelinde 5.623’ü okulöncesinde, 22.351’i ilkokulda , 25.670’i ortaokulda ve  21.238 ise ortaöğretim kademesinde olmak üzere toplamda 74.882 öğrencimiz karnelerini alacaktır.

Öğretim yılının birinci döneminin başarıyla tamamlanmasında ilimiz genelinde fedakarca çalışan 984 idareci, 5.626 öğretmen ve 2.441 personel olmak üzere 9.051 kişiden oluşan eğitim çalışanlarımıza ve eğitime katkı sağlayan herkese teşekkür ederim.

Değerli veliler;

En değerli servetimiz çocuklarımızdır. Onlara daha güzel bir gelecek sağlamanın yolu da iyi bir eğitimden geçmektedir. Hepimizin ortak amacı, ortak kaygısı vatanını, milletini seven, değerlerine bağlı, ailesine ve topluma faydalıçocuklar yetiştirmektir. Eğitimde başarılı olmanın kriterlerinden biri ailelerin eğitime verdiği önem, okul, öğretmen ve yöneticilerine duyduğu güvendir. Bizler bu güvenle yarınlarımızın aydınlığı, değerli varlıklarımız çocuklarımıza iyi bir gelecek hazırlamak için emeğimizi esirgemeden çalışmaktayız.

Her çocuk özeldir ve farklı bireysel özelliklere, kişiliklere sahiptir. O nedenle çocuklarınızın karneleri de bireysel gelişimlerini ve özelliklerini yansıtmaktadır. Asla çocuğunuzun karnesini bir başka çocuğun karnesiyle kıyaslamayın. Bu durum çocuğunuza fayda yerine zarar verecektir. Karneler okul performansını yansıtır. Karnede ki notlar yüzünden çocuklarınızın kalbini kırmayın, unutmayın ki onların gelişim dönemlerinde akademik başarı değişkendir. Yeter ki siz ona inancınızı gösterin ve gayretle ona yardımcı olamaya çalışın. Başarılarını takdir edin ve kendine olan güvenini geliştirin. Çocuğunuzun sahip olmadıklarına üzülmek yerine, sahip olduklarına sevinin ve onları daha geliştirmek için birlikte mücadele edin. En önemlisi de çocuklardan hesap sormak yerine, hatırlarını sorun ve onlarla güzel güzel bir üslupla konuşun.

          Çocuklarınızı karnesi yüzünden cezalandırmak yerine, eksiklerini birlikte kapatmayı kendinize ilke edinin. Onlara verebileceğiniz en değerli hediye ilgi ve zamandır. Tatilde birlikte vakit geçirmeyi, sinemaya gitmeyi, birlikte yemek hazırlamayı, boyama yapmayı, beraber kitap okumayı, tiyatroya gitmeyi, alışverişe birlikte çıkmayı, sanatsal etkinlikler vb. yapmayı deneyin. En önemlisi de ona sarılarak çok değerli olduğunu söyleyin ve hissettirin.

          Sevgili öğrenciler;

          Tatiller sadece dinlenmek değildir. Tatiller yapamadıklarımız, yapmaya fırsat bulamadıklarımız için bize verilmişçok değerli zamanlardır. Bu tatili bedenimizi, ruhumuzu dinlendirmek, ikinci dönem için planlama yapmak ve kendi yeteneklerimize uygun etkinliklerin içeresinde yer almak için daha iyi değerlendirmeliyiz.

          İlimizin saygıdeğer eğitim camiasına, sevgili öğrencilerimize, eğitime emek veren ve katkı sağlayan herkese teşekkür eder saygılar sunarım.

          Bu duygularla tüm eğitim camiamıza ve öğrencilerimize mutlu bir yarıyıl tatili diliyorum.

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.