YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Yazıcı'nın Yarı Yıl Tatili Karne Mesajı

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Yazıcı'nın Yarı Yıl Tatili Karne Mesajı

2019-2020 öğretim yılının birinci dönemini huzur ve mutluluk içerisinde  tamamlanmış bulunmaktayız. 17 Ocak 2020 Cuma günü ilimiz genelinde okulöncesinde 5.451, temel eğitimde 47.430 ve ortaöğretim kademesinde 20.679  olmak üzere toplamda 73.560 öğrencimize karnelerini alacaklar.

Öğretim yılının birinci döneminin başarıyla tamamlanmasında, özveriyle çalışan 639 yönetici, 5.571öğretmen ve 1.725 personel olmak üzere 7.935 eğitim çalışanımıza çocuklarımızın bu günü ve yarınlarının inşasında emeklerini ve sevgilerini esirgemedikleri için teşekkür ederim.

            Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığımız 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında okullarımızda siz değerli öğrencilerimize yönelik yarıyıl tatili dışında ara tatil  uygulamasını başlatmıştır. 18-22 Kasım tarihleri arasında ilk ara tatilden sonra artık yarıyıl tatiline girmiş olacağız.

 

            Tatil; psikolojik ve fizyolojik olarak dinlenmeye, rahatlamaya, eksiklerimizi gözden geçirip tamamlamaya fırsat bulacağımız zaman aralığıdır. Yarıyıl tatili de eğitim-öğretim sürecinde yaptığımız yolculuğun molası gibidir. Yenilenmek ve motivasyon için önemli bir fırsattır.

            Çocuklarımız bizlerin en kıymetli varlıklarıdır. Türk Milli Eğitiminin genel amaçlarında da ifade edildiği üzere, beden, zihin, ahlak, ruh ve duygu bakımından dengeli ve sağlıklı, gelişmiş kişilik ve karaktere sahip bireyler olarak yetiştirmek, ilgi ,istidat ve kabiliyetlerini geliştirerek bilgi, beceri, davranışlar ile birlikte iş görme alışkanlığı kazandırmak suretiyle, onları toplumun mutluluğuna katkıda bulunacak bir meslek sahibi olmalarını sağlamak öğretmenlerimizin ve eğitim kurumlarımızın en önemli hedeflerindendir.

Sayın Velimiz;

            Çocuklarımızın karne heyecanına ortak olmak, başarılarını övmek, onları motive etmek anne baba olarak ilk başta yapmamız gerekenlerdir. Bunun yanında karnedeki olumsuz ya da beklentilerimize karşılık gelmeyen durumları anlayışla karşılamak ve baskı yapmamak, tatilin bu olumsuzlukların üstesinden gelmek için önemli fırsatlar olduğu duygu ve düşüncesini söylem ve davranışlarımızla çocuklarımıza hissettirmemiz onların mutlu ve başarılı bireyler olmalarında önemli bir etken olacaktır. İhtiyaçlar her bireye göre değişkenlik gösterir. Çocuğunuzun ihtiyaçlarını belirleyerek ona göre bir tatil planı hazırlamak, tatilin verimli geçirilmesi açısından atılacak önemli adım olacaktır.

Değerli Anne babalar;

            Tatil süresince yapılacak aktiviteleri fırsat buldukça birlikte yapmak, birlikte sinemaya, tiyatroya, müzeye, akraba ziyaretlerine gitmek, birlikte spor aktiviteleri yapmak ve kitap okumak,  değer ve duygulardan haberdar olacak etkinlikler yapmak, arkadaşlarıyla bir araya gelmesine, birlikte aktiviteler yapmalarına izin vermek, tatilin verimli ve mutlu geçmesine vesile olacaktır.

Sevgili Öğrenciler;

            Tatili, yapacağınız bir planlamayla daha mutlu ve verimli geçirebilirsiniz. Yapacağınız plan ve aktiviteler yeteneklerinizi geliştirecek, bilgi, birikim ve kişisel gelişiminize katkı sağlayacak şekilde olmalıdır. Bu nedenle kendi yeteneklerinizi iyi keşfetmeniz ve çevrenizde bu yeteneklerinizi geliştirecek ortamlara dahil olarak mutlu ve umutlu olmanın yöntemlerini bulmanız çok önemlidir. Çünkü,  esas olan  sizin mutluluğunuzdur. Sizin mutluluğunuz bizim de mutluluğumuzdur.

            Hem kişisel, hem de zihinsel gelişimimiz için bunların önemli olduğunu unutmayalım.

Bu duygularla, İlimizin mümtaz eğitim camiasına, eğitime destek veren ve katkı sağlayan herkese teşekkür ederek, meslektaşlarıma ve öğrencilerimize huzurlu ve mutlu bir tatil dilerim.

 

 

Yusuf YAZICI

İl Milli Eğitim Müdürü

 

 

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.