YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İl Öğrenci Meclis Başkanımız Milli Eğitim Müdürümüzü Ziyaret Etti

İl Öğrenci Meclis Başkanımız Milli Eğitim Müdürümüzü Ziyaret Etti

Demokrasinin eğitim yoluyla güçlendirilmesi ; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürü oluşturarak hoşgörü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş ,milli ve manevi değerlerine bağlı nesillerin yetiştirilmesi ,öğrencilerimize seçme - seçilme ,oy kullanma  ve kamuoyu bilincini oluşturma kültürünü kazandırmak amacıyla Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı İle Milli Eğitim Bakanlığımız arasında ortaklaşa yürütülen çalışmalar neticesinde Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi hazırlanarak ,uygulanmaya başlanmıştır. Hazırlanan bu proje 2003-2004- Eğitim-Öğretim yılından itibaren uygulanmakta olup, 2. sınıftan 12. Sınıfa kadar olan tüm öğrencilerimizi kapsamaktadır.

Yapılan bu proje çerçevesinde 22.11.2018 tarihinde Şehit Fuat Bahadır Buharalıoğlu Anadolu Lisesinde düzenlenen seçimler neticesinde Atatürk Anadolu Lisesi 11. Sınıf öğrencisi İbrahim Hakkı Kılıç İl Öğrenci Meclis Başkanı seçildi.

Seçimlerin ardından Eski İl Öğrenci Meclis Başkanı Mehmet Sefa KOÇ ve yeni seçilen İl Öğrenci Meclis Başkanı İbrahim KILIÇ İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Yazıcı’yı ziyaret etti.

Başkanlarla bir araya gelen Müdürümüz Geleceğin yöneticileri olarak biz siz gençlere güveniyor ve attığınız adımlarda siz değerli öğrencilerimiz destekliyoruz. Demokrasinin okullarda sınıf başkanının seçilmesiyle başladığını belirten Müdürümüz, “Milli Eğitim Bakanlığımızca okullarımızda öğrencilerimize demokrasi eğitimi amacıyla oluşturulan mecliste arkadaşlarınızın desteğini alarak il temsilcisi oldunuz. Başkanımızın ilimizi Ankara’da öğrenci meclisinde layıkıyla temsil edeceğine inanıyorum. Bakanlığımızın bu projesi, çocuklarımıza küçük yaşta demokrasiyi anlatmak amaçlı bir projedir. Proje sayesinde insanlar birbirlerini anlamayı, birbirlerini olduğu gibi kabullenmeyi ve başkalarının fikir ve görüşlerine açık olmayı küçük yaştan itibaren öğreniyor, böylece büyüdüklerinde başka insanlara  daha fazla sevgiyle yaklaşan bir toplum oluşması için zemin hazırlıyorlar.

Öğrencilerimizle hasbihal eden Müdürümüz, istişarelerde bulunup istek ve taleplerini dinleyerek fikir alışverişinde bulundu. Her zaman kapsının açık olduğunu dile getiren Müdürümüz günün ansına hediye takdimi ederek yeni seçilen İl Öğrenci Meclis Başkanına hayırlı olsun derken  ,eski İl Öğrenci Meclis Başkanına ise hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

22-11-201822-11-201822-11-201822-11-2018

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.