YOZGAT İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Aylık Toplantısı Çekerek İlçemizde Yapıldı

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Aylık Toplantısı Çekerek İlçemizde Yapıldı

Toplantıdan önce Çekerek Belediye Başkanı Eyüp Çakır’ı makamında ziyaret eden Yazıcı hayırlı olsun dileklerini iletti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Yusuf Yazıcı Başkanlığında İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Selçuk Doğan Demir ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin katılımıyla gündeme maddelerinden bir önceki toplantıda alınan kararların görüşülmesi, taşımalı eğitim planlaması ,ortaöğretime geçiş sınavları ile ilgili işlemler ,üniversite sınavları ile ilgili işlemler,  sınavlarda başarının artırılması için yapılan çalışmalar,  ilimize yeni atanan öğretmenlerle ilgili iş ve işlemler ile rehberlik çalışmaları, 2023 eğitim vizyonu kapsamında açılacak olan beceri ve tasarım atölyeleri,2023 eğitim vizyonu kapsamında öğretmen gelişimi ile ilgili yapılan çalışmalar, velilere yönelik seminer çalışmaları, dezavantajlı öğrencilere yönelik yapılan çalışmalar ( özellikle hepimiz başarılıyız projesi kapsamında),okul gelişim planı kapsamında yapılan çalışmalar, değerlerimiz özümüzdür projesi kapsamında yapılan çalışmalar, ikincisi düzenlenecek eğitim, bilim ve öğrenme şenliği ve DYK kursları konuları görüşülerek kararlar alındı.

Toplantıda her ilçe Milli Eğitim Mürdümüz ilçemizde yapılan çalışmaları içeren sunumu yaparak bilgi paylaşımında bulundu.

Toplantıda; 2023 Eğitim Vizyonu kapsamında yapılan Tasarım ve Beceri Atölyelerine ilaveten yeni atölyelerin açılması, öğretmenlerimizin gelişim süreçlerine katkıda bulunacak öğretmen gelişim kursları açılması ve gelişim atölyelerinin kurulması, yaklaşan sınavlar nedeniyle 8. Ve 12 sınıf öğrencilerine yönelik kazanım takiplerinin yoğunlaştırılması ve soru çözme teknikleri ile ilgili seminerlerin yapılması ,dezavantajlı öğrencilerle dezavantajlı okulların izlenmesi için komisyonlar kurularak sonuca odaklı çalışmalar yapılması ,öğretmenlerimizin uyguladıkları iyi örnekler ile önerilerin derlenip paylaşılacağı ‘’Ortak Akıl Platformu ‘’ kurulması hususları kararlaştırıldı.

Milli Eğitim Müdürümüz toplantıya katılan herkese gayret ve çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

19-04-201919-04-201919-04-201919-04-201919-04-201919-04-2019

Karatepe Mah. H.Ahmet Yesevi Cad. No57 Yeni Valilik Hizmet Binası Kat 2 66100 YOZGAT - 0 354 280 66 00 280 66 01

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.